Pracownicy z PFM mogą odzyskać wynagrodzenia

Strefa FM Wtorek, 12 lutego 20132 2371
- Wprawdzie Piotrkowska Fabryka Mebli upadła, proszę jednak uspokoić byłych pracowników, będzie dobrze - tak mówi Jerzy Urbański, szef łódzkiego oddziału Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Sąd upadłość PFM ogłosił 30 stycznia tego roku.

- Do dziś nikt z PFM nie zgłosił się do nas. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że taka upadłość została ogłoszona. W takim przypadku na pewno sąd wyznaczył syndyka do prowadzenia tej upadłości. Pracownicy nie muszą fatygować osobiście, zwłaszcza, że jest to Piotrków – mówi Jerzy Urbański.
 
Co po upadku firmy przysługuje byłym pracownikom Piotrkowskiej Fabryki Mebli?

Pracownicy mają szansę otrzymać zaległe wynagrodzenie. – Fundusz nie uzależnia wypłat dla pracowników od majątku firmy. Często upadłość ogłasza się w momencie, kiedy firma nie posiada już żadnego majątku, ale nie może być to kara dla pracowników. Fundusz wypłaca pieniądze z własnych środków, bez względu na majątek firmy. Katalog wypłat jest dość szeroki: wynagrodzenia zaległe, powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, odprawy, ekwiwalenty za urlop, odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia – zaznacza Urbański.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obserwator 87/35 ~obserwator 87/35 (Gość)12.02.2013 21:15

ciekawe jak wysoko będzie nosił teraz głowę pan dyr. biurka sprzedaży??.... tak się kończy jak się widzi tylko czubek własnego nosa!
A i sklep na Kostromskiej już podbno zamknięty...

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)12.02.2013 13:01

Cytuję:
Katalog wypłat jest dość szeroki: wynagrodzenia zaległe, powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, odprawy, ekwiwalenty za urlop, odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia – zaznacza Urbański.


Odsetki za zwłokę? :)
--------------------------------------------------
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat