Pracowity weekend w Blizinie

Tydzień TrybunalskiRegion Czwartek, 25 marca 20212 1351
Mieszkańcy Blizina ostatni weekend (20 – 21 marca) spędzili bardzo pracowicie. Nie tylko posprzątali swoją okolicę, ale i rozwieźli ulotki o szczepieniach. Wcześniej zebrali pierwsze nakrętki - pomoc dla wymagającego operacji Gabrysia.

Ładuję galerię...

 

W sobotę, 20 marca grupa około 20 mieszkańców Blizina (podzielona na 4 pięcioosobowe zespoły, wyposażona w rękawice, kamizelki odblaskowe i maseczki) ruszyła, by posprzątać swoją okolicę. Śmieci niestety było dużo – m.in.: aluminiowe puszki, butelki PET, ale i opony samochodowe, pampersy, odpady budowlane, a nawet telewizor. Zebrano około 50 worków odpadów, które zostaną odebrane przez gminę.

 

- Pierwsza akcja „Sprzątanie swojej miejscowości” już za nami. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i druhom OSP Blizin, a w szczególności komendantowi Dariuszowi Kraszkiewicz, który koordynował prace porządkowe – mówi sołtys Blizina i jednocześnie radna gminna Kamila Kaczorowska. - Wspólnie posprzątaliśmy cząstkę naszego świata. Wierzę w to, że ta akcja stanie się już naszą tradycją i co rok będziemy właśnie tak witać wiosnę! – dodaje sołtys.

A strażacy, oprócz pomocy w przewożeniu pełnych i ciężkich worków z odpadami, do każdego domu dostarczali również ulotki informacyjne dotyczące szczepienia przeciw COVID-19.


Wcześniej, 15 marca opróżniono po raz pierwszy metalowe serce, w którym mieszkańcy Blizina zbierali plastikowe nakrętki, które będą przekazane potrzebującemu Gabrysiowi Rokseli na przeprowadzenie kosztownej operacji.

- Bardzo się cieszę, bo minął miesiąc, a nasze nakrętkowe serce, dzięki zaangażowaniu mieszkańców zostało napełnione. Jest to dowód, że nakrętki zbiera już każdy z nas! W dalszym ciągu sołectwo Blizin kibicuje Gabrysiowi i wspiera go całym sercem!!! – dodaje Kamila Kaczorowska.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wolus ~Wolus (Gość)27.03.2021 22:18

Z tym sprzątaniem świata to jest tak, wyrzucę starą muszlę klozetowa do rowu przy drodze do Radziątkowa,a potem zorganizuję sprzątanie świata, i ogłoszę to wszystkim dookoła, coś mi tu nie pasuje...

20


Steńka ~Steńka (Gość)25.03.2021 15:53

U nas w Krężnej też strażoki roznosili łulotki.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat