Prace na Pereca w końcowej fazie

UM Piotrków Trybunalski Środa, 22 lipca 202018 2110
W Piotrkowie trwa ostatni etap prac dotyczący modernizacji ul. Pereca. Zdecydowana część robót na części od ul. Wojska Polskiego do ul. Garncarskiej została zakończona. Obecnie droga jest łączona z Al. Kopernika.
fot. UM Piotrków

Jak powiedział nam Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta, ulica Pereca została już połączona z ul. Wojska Polskiego, a kilka tygodni temu drogowcy rozpoczęli prace przy „przebiciu” ul. Pereca z Al. Kopernika.- W pierwszej kolejności wykonywane są prace przy ciepłociągu. Sam rurociąg został już wybudowany. Teraz trwa instalacja osłon chroniących ciepłociąg. Po zakończeniu robót ziemnych rozpoczną się prace drogowe. Połączenie ulicy Pereca z ul. Wojska Polskiego i Al. Kopernika pozwoli otworzyć rejon Podzamcza dla mieszkańców i inwestorów. Ulica Pereca będzie kolejną drogą dojazdową do zabytkowej części Piotrkowa, ale nie stanie się drogą przelotową. Wzdłuż ulicy Pereca powstaną dwa deptaki podkreślające charakter bulwarów nad Strawą, które zostaną wyłączone z ruchu kołowego. Pierwszy z deptaków powstanie na odcinku od ul. Starowarszawskiej do ul. Garncarskiej (jezdnia zachodnia), a drugi na części od ul. Starowarszawskiej do ul. Zamkowej (jezdnia wschodnia) - tłumaczy Krzysztof Rudzki.

 

Oprócz budowy łącznika ul. Pereca z Al. Kopernika drogowcy muszą jeszcze wybudować chodnik i położyć ostatnią warstwę asfaltu na odcinku od ul. Garncarskiej do Al. Kopernika. 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.07.2020 12:11

To zdjęcie napewno nie jest z pereca w Piotkowie.

22


gość ~gość (Gość)23.07.2020 14:03

To jest z Pereca z Sulejowa

01


54321 ~54321 (Gość)22.07.2020 20:06

i dobrze.. miasta "z historią " powinny mieć ładne, warte obejrzenia starówki, nie rudero-lumpiarnie, gdzie strach się pokazać... i już! a teraz sobie mruczcie malkontenci... Rooseveta.. Żelazna.. Dupy Maryny... wizytówką miasta jest jego Stare Miasto!

08


m@Ł@ ~m@Ł@ (Gość)23.07.2020 06:07

wyrzucona kasa nikomu to nie jest potrzebne przelot niby jakis absurd budowlany inaczej nie mozna tego nazwac

91


dekkers ~dekkers (Gość)22.07.2020 22:44

To dobre rozwiązanie - będzie można w inny sposób dojechać do "Zygmunta Most I (jego) Starego"....

41


Miroslaw ~Miroslaw (Gość)22.07.2020 19:53

To już tradycja - niektórym ludziom zawsze coś nie pasuje. A to nie to się buduje, a to nie droga w remoncie, a to nie tam przystanek, sklep, drzewo, ławka... Jak im tak źle w Piotrkowie to powinni się wyprowadzić do miejsca gdzie im będzie idealnie, wspaniale.

07


ggosc ~ggosc (Gość)22.07.2020 19:48

Człowieku - piszesz kilka komentarzy - non stop na temat Żelaznej i Roosevelta. Dajże już sobie spokój z tymi ulicami. I z komentarzami. Komentarzami podpisanymi tylko inaczej a tej samej treści. Ulice nie są złe.

27


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)22.07.2020 15:36

Mam nadzieję, że prezydent Chojniak przynajmniej przez godzinę dziennie będzie przechadzał się po owych pięknych bulwarach, których może nam pozazdrościć sam Paryż. Świetna inwestycja panie prezydencie - nic, że jadąc Roosvelta i Żelazną czuję się jak na rajdzie Dakar, najważniejsze, że jest dojazd do śmierdzącego ścieku zarośniętego chwastami pięknie ozdobionego architekturą rodem z południowoamerykańskich slumsów.

114


his. ~his. (Gość)22.07.2020 11:22

Zdjęcie wymowne. Połatana Kopernika. Ja tam nie wiem po jaką cho..ę to robią. My kierowcy wręcz ryczymy. Wyremontujcie Roosevelta ,Żelazną a oni nam fundują "połączenie" Czy w tym mieście ktoś jeszcze słucha oprócz lokalnego radia zwykłych obywateli. Mówię tu radnych. Bo do Pasażu Rudowskiego nic nie dociera.

212


gość ~gość (Gość)22.07.2020 09:44

Warto byłoby dodać informację na kiedy planowany jest koniec robót

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat