ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Praca w logistyce? 10-ciomiesięczny kurs, aby zdobyć pracę w dynamicznie rozwijającej się branży

Środa, 20 listopada 2019 3762
Posiadasz ścisły umysł? Umiesz szybko podejmować decyzje i przewidywać ich skutki? Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to, że masz doskonałe zadatki na logistyka! Na czym dokładnie polega praca w logistyce? Czego nauczysz się podczas kursu logistycznego? Na jakie zarobki możesz liczyć w tym zawodzie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Kurs logistyczny – zdobądź zawód w rok

 

Żeby zostać specjalistą z zakresu zarządzania magazynem, spedycji i przewozu towarów, wystarczy ukończyć roczny kurs Transport i logistyka w Żaku. Podczas nauki, słuchacze dowiedzą się, jak sprawnie zarządzać pracą magazynu, obsługiwać zamówienia i organizować transport towarów. Poznają również poszczególne etapy łańcucha dostaw oraz dowiedzą się, jakie są procedury transportowe różnych ładunków. Zdobycie kompleksowych umiejętności sprawi, że absolwenci tego kierunku będą w stanie koordynować ze sobą wiele procesów, a w codziennej pracy wykorzystywać wiedzę z różnych dziedzin. To spowoduje, że na rynku pracy będą stanowić łakomy kąsek dla potencjalnych pracodawców. Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na tej stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/transport-i-logistyka.

 

Praca w logistyce – możliwości zatrudnienia

 

Gdzie szukać pracy po logistyce? W związku z tym, że transport i logistyka to obecnie jedne z najprężniej rozwijających się branż, możliwości jest sporo. To właśnie na logistyce opiera się sprzedaż, a niedobór specjalistów z tej dziedziny sprawia, że dostępne oferty pracy są coraz atrakcyjniejsze. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w firmach transportowych, spedycyjnych, kurierskich i oczywiście logistycznych. Pracy można szukać również w terminalach lotniczych, samochodowych i kolejowych, a także w innego rodzaju przedsiębiorstwach przewozowych. To bardzo dynamiczna branża, dlatego logistycy, żeby się w niej utrzymać, muszą stale poszerzać i uzupełniać swoją wiedzę z zakresu, chociażby, zmieniających się przepisów prawa.

 

Logistyk – na jakie wynagrodzenie może liczyć?

 

Wynagrodzenie za pracę w logistyce różni się w zależności od posiadanego doświadczenia – im większe, tym pensja będzie wyższa. Warto przy tym zaznaczyć, że specjaliści od logistyki mogą liczyć na stabilne zatrudnienie. Świeży absolwenci kursu logistyki mogą liczyć na zarobki w granicach 3900 zł brutto. Po kilku latach pracy, ich pensja wzrośnie do 5600 zł brutto (za Pracuj.pl). Jak wynika z przeprowadzonego wśród logistyków raportu, co drugi, doświadczony pracownik może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 6600 zł brutto. Oprócz podstawowej pensji, pracodawcy bardzo często oferują wiele korzyści pozapłacowych, takich jak: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie czy dofinansowanie do biletów na wydarzenia kulturalne.


Zainteresował temat?

5

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat