ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Praca sezonowa i dorywcza - co warto wiedzieć

Środa, 08 kwietnia 2020
Oprócz stałej pracy na etacie istnieje mnóstwo możliwości podreperowania swojego budżetu lub nabrania doświadczenia w pracy dorywczej i sezonowej. Studenci, młodzi ludzie, starsi ludzie na emeryturze lub ci pracujący w niepełnym wymiarze godzin chętnie korzystają z dodatkowych prac.
Praca sezonowa i dorywcza - co warto wiedzieć

Gdzie można znaleźć pracę dorywczą i sezonową?

Oferty Pracy dorywczej i sezonowej najłatwiej znaleźć na portalach internetowych. Na stronie Pracuj.pl można wpisać słowo kluczowe "sezonowa" lub "dorywcza" i widzimy oferty pracy spełniające te kryteria.

Czym charakteryzuje się praca dorywcza i sezonowa?

Ten rodzaj pracy zapewnia możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy i nabycia doświadczenia, a jednocześnie zajmuje nam na tyle mało czasu, że możemy jednocześnie studiować, uczyć się, podróżować i mieć inną pracę.
Praca sezonowa to stanowiska, które powstają w danym sezonie: letnim, zimowym, świątecznym. Przykładem pracy sezonowej świątecznej, jest przebieranie się za mikołaja, promowanie świątecznych produktów itp. Praca w sezonie zimowym to przede wszystkim obsługiwanie stoków narciarskich, lodowisk, odśnieżanie itp. Praca w sezonie letnim to przede wszystkim zajmowanie się turystyką, czyli hotele, aquaparki, sprzedaż pamiątek, gastronomia wakacyjna, opiekowanie się polami namiotowymi, ale też zbiory owoców i warzyw, sadzenie drzew itp.
Tego typu zajęcia angażują nas przez kilka tygodni, a następnie możemy dalej wrócić do swoich obowiązków.
Natomiast praca dorywcza może być wykonywana cały rok i jest zależna od tego, czy wdanym momencie jest do wykonania konkretne zadanie. Przykładem pracy dorywczej może być obsługiwanie wózka widłowego w magazynie, bycie nauczycielką na zastępstwa, udzielanie korepetycji itp. Wykonując pracę dorywczą, nie wiążemy się standardową umową o pracę.

Dużym atutem wykonywania tego rodzaju prac jest nabywanie niezbędnego doświadczenia przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy. Na stażach i praktykach zazwyczaj nie otrzymuje się wynagrodzenia. Poznanie środowiska pracy, nabranie dobrych nawyków, poznawanie nowych ludzi, nauka języka, to niektóre z licznych korzyści wykonywania prac dorywczych i sezonowych. Studenci, którzy wyłącznie się uczą, są już rzadkością. Coraz więcej młodych ludzi jednocześnie pracuje, zarabia, uczy się i zdobywa cenne doświadczenie. Tego typu rozwiązanie sprawia, że po ukończeniu studiów możemy zapełnić nie tylko rubrykę "wykształcenie", ale również pochwalić się cennym doświadczeniem zawodowym, jakie nabyliśmy w trakcie nauki.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat