"Praca nauczyciela to coś więcej niż godziny przy tablicy". Dziś Dzień Edukacji Narodowej

PAPKraj Środa, 14 października 202030 2839
Praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym, a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo - napisał w liście do nauczycieli szef MEN Dariusz Piontkowski.
fot. pixabay

Z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej, szef resortu edukacji narodowej wystosował do nauczycieli list, w którym wyraża uznanie dla ich dotychczasowej pracy i zaangażowania. Podziękował wszystkim, którzy uczestniczą w procesie nauczania i wychowania młodego pokolenia.

 

Podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich, którzy uczestniczą w procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty.\

 

"Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe" - napisał minister edukacji narodowej.

 

Podkreślił, że "praca nauczyciela to coś więcej, niż godziny spędzone przy tablicy". "To uwaga poświęcona podopiecznym, a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb" - zwrócił uwagę Piontkowski.

 

Nawiązując do trwającej pandemii minister stwierdził, że czasowe zawieszenie zajęć zwróciło uwagę wielu ludzi na wychowawczy aspekt pracy nauczyciela. "Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach" - oświadczył minister.

 

Przypomniał, że od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. W ocenie ministra pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. "Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych" - napisał Piontkowski.

 

Wyrażając wdzięczność za codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, minister życzył nauczycielom "wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi". "Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku" - podsumował.

 

 

 

Magdalena Gronek/PAP


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_polak ~gość_polak (Gość)15.10.2020 13:11

Nauczyciele do pracy.Ile godzin w tygodniu pracujecie,ile w innych zawodach i sa narazeni,a nie jak Wy.Malo godzin, a jeszcze narzekacie.Do Lidla,lub Biedronki do pracy,wowczas zobsczycie co to jest praca.

01


Łukasz ~Łukasz (Gość)15.10.2020 15:33

A ja mam pomysł, by nauczyciele zabrali z klas, to co przynieśli z domu. I zaczną znikać ramki, kwiatki, magnetofony, ... a nawet drukarki i komputery!!!! Kto do zakładu pracy musi przynieść własną maszynę??

10


gość_rodzic ~gość_rodzic (Gość)15.10.2020 13:14

To prawda,narzekaja,odzwyczaili sie od pracy.Mam dwojke dzieci pracuje i jeszcze przy nauce zdalnej musze uczyc dzieci.Nsuczyciel napisze zadanie i czeka na odpowiedz.

02


gość_jjj ~gość_jjj (Gość)14.10.2020 10:12

Podziękuję za to że mnie niczego nie nauczyli

311


gość_gość ~gość_gość (Gość)14.10.2020 20:36

Święto nauczycieli i sam hejt,moze warto wyłączyć dziś komentarze,szanowny MODERATORZE!?

40


gość_hhhjj ~gość_hhhjj (Gość)14.10.2020 10:34

Nie tylko wycieczki darmowe, korki po pracy wolne wszystkie weekendy i zawsze zle

910


gość_aga ~gość_aga (Gość)14.10.2020 09:28

Moja siostra jest nauczycielem j.niemieckiego w jednej z piotrkowskich szkół. Za każdym razem kiedy spotykamy się jest wielce zmęczona pracą, przygotowaniami do lekcji itd. Nie wierzyłam jej do póki nie zamieszkałam u nich w czasie remontu naszego mieszkania. Ta dziewczyna od 7.30 do 15.00 jest w szkole a od godz 18.00 do 20.00 siedzi przy jakiś sprawdzianach, testach kompetencji a teraz przy programie komputerowym teams. Dodatkowo dowiedziałam się że każda sprawa z jaką rodzice dzwonią do niej, w jej czasie wolnym, załatwia albo osobiście albo przez swój prywatny telefon. Nie wspomnę już o wycieczkach które były organizowane przez ostatnich 10 lat jej pracy. Dwu czy trzy dniowe wyjazdy gdzie nie ma płacone za nadgodziny nawet złotówki. Może ciężko w to uwierzyć ale czasy kiedy byłyśmy dzieciakami a wobec nauczyciela czuli respekt nawet najwiękze łobuzy, już dawno minął. O to wszystko za 2700zl jako nauczyciel mianowany. Wspoczuje Wam pracy drdzy Nauczyciele. Pozdrawiam.

137


Liliana ~Liliana (Gość)14.10.2020 20:00

Na wycieczki wynajmijcie sobie, Drodzy Rodzice, opiekę. Dyrektor nam przydzieli inne obowiązki w tym czasie. Nie będziemy płakać. A na korepetycje wyślijcie do kogoś innego - lekcji można udzielać nie mając żadnego wykształcenia i doświadczenia. W okolicy działa wiele firm, które mają multum klientów, a wielu z prowadzących tam zajęcia nie ma dyplomu. Ba czasem zdarzają się nawet perełki bez matury. Czy prowadząc Wasze pociechy na zajęcia prosicie o wgląd w dyplom prowadzącego. Nie? A szkoda.

60


gość_gghh ~gość_gghh (Gość)14.10.2020 19:23

Aby było sprawiedliwie to każdy zawód trzeba wynagrodzić a nie tylko kilka oni uczą my budujemy

01


bad education ~bad education (Gość)14.10.2020 13:04

Dziękuję, że nauczyliście mnie gdzie uprawia się bataty, gdzie wydobywa się boksyty, w którym roku miała miejsce bitwa pod Cedynią, jak rozmnaża się pantofelek, co to jest zdanie podrzędnie złożone okolicznikowe warunku, dziękuję, bardzo ta wiedza przydaje mi się w życiu. To, że nie nauczyliście mnie myślenia, kreatywności, przedsiębiorczości, komunikacji, podstaw psychologii to nic nie szkodzi, wzór na pole rombu, który można znaleźć w każdej książce, jest ważniejszy.

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat