ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pożyczki dla zadłużonych - gdzie ich szukać?

Środa, 19 lutego 2020 2664
Osoby zadłużone mają spore trudności z uzyskaniem kredytu lub pożyczki w banku. Dotyczy to zarówno tych klientów, którzy mają liczne zobowiązania i spłacają je na czas, jak i tych, którzy w przeszłości mieli problemy z terminowym zwrotem pieniędzy. A obecnie posiadają negatywną historię w bazach dłużników. Jeżeli jednak jesteś zadłużony i potrzebujesz pilnie gotówki, możesz skorzystać z pożyczek pozabankowych. Wśród nich dostępne są oferty stworzone specjalnie z myślą o zadłużonych klientach.

Kiedy zadłużenie stanowi problem?

 

Zadłużenie w wielu przypadkach nie stanowi żadnej przeszkody w uzyskaniu niewysokiej pożyczki lub kredytu gotówkowego. Banki oceniają zdolność kredytową swoich klientów, dlatego wystarczy posiadać odpowiednio wysokie dochody, by posiadane długi nie wpłynęły negatywnie na decyzję wydaną przez analityka. Jeśli jednak weryfikacja w biurach informacji gospodarczej wykaże, że osoba wnioskująca o pożyczkę jest nadmiernie obciążona zobowiązaniami, uzyskanie kolejnego kredytu będzie niemożliwe. W takiej samej sytuacji będą klienci, którzy zgłoszą się do banku po pożyczkę, lecz w przeszłości mieli problemy z terminowym spłacaniem długów. Gdy wysokość przeterminowanego zadłużenia przekroczyła 200 złotych, a dłużnik zalegał z ratą powyżej 60 dni, uzyskanie kredytu w banku będzie praktycznie niemożliwe. Banki nie pożyczą zadłużonym kolejnych pieniędzy, gdyż wiąże się to dla nich ze zbyt wysokim ryzykiem.

 

Pożyczki dla zadłużonych w bankach nie są przyznawane, dlatego możliwe jest ich uzyskanie wyłącznie w innych instytucjach. Z tego względu powinno się ich szukać na stronach takich jak DarmoPożyczka.pl. - Znajduje się tu ranking pożyczek, które mogą uzyskać dłużnicy na atrakcyjnych zasadach. Porównanie ofert z różnych firm ułatwi wybór jednej z pożyczek i sprawi, że spłata zaciągniętego zobowiązania będzie mniej kosztowna - tłumaczy ekspert serwisu Marcin Podolski.

 

Pożyczka dla zadłużonych - jak ją uzyskać?

 

Zanim uzyska się pożyczkę dla zadłużonych, powinno się mieć świadomość, że w procesie weryfikacji klienta, firma pożyczkowa sprawdzi Krajowy Rejestr Długów i BIK. Takie postępowanie jest powszechne nawet w przypadku firm, które deklarują, że udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Dzięki weryfikacji w bazach dłużników, potencjalny pożyczkobiorca może sprawdzić na przykład, czy sprawą wnioskodawcy zajął się komornik. Jeżeli doszło do postępowania egzekucyjnego, ryzyko po stronie pożyczkodawcy jest bardzo wysokie. W takim przypadku nawet instytucja pozabankowa jest niechętna wnioskodawcy i odmawia mu udzielenia pożyczki. Niemożliwe jest również uzyskanie pożyczki, gdy ogłosi się upadłość konsumencką. Osoby, które zdecydują się na taki krok, są zobowiązane do niezaciągania kredytów i pożyczek w kolejnych latach po wyroku. Jeżeli nie dostosują się do tego zakazu, sąd ma prawo cofnąć orzeczenie o upadłości i nakazać dłużnikowi uregulowanie wszystkich wierzytelności.

 

Pożyczki dla zadłużonych są dostępne dla wszystkich dłużników, którzy mają szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej i należą do grupy wiarygodnych pożyczkobiorców. Aby uzyskać pożyczkę tego typu, konieczne jest złożenie wniosku na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy. We wniosku wskazuje się, jaką kwotę chce się pożyczyć i po jakim czasie zamierza się ją oddać.

 

 

 

Pożyczka dla zadłużonych - jak weryfikuje się tożsamość pożyczkobiorcy?

 

Pożyczka dla zadłużonych jest przyznawana na uproszczonych zasadach. Tożsamość pożyczkobiorcy jest weryfikowana jedynie na podstawie dowodu osobistego. Wystarczy podać numer i serię dokumentu, numer PESEL, a następnie zaczekać na weryfikację danych. Dokonuje się jej wyłącznie na podstawie danych z formularza lub potwierdza się ją dodatkowo za pomocą przelewu z konta osobistego. Przelew opiewa na symboliczną kwotę 1 grosza lub 1 złotego, która jest zwracana wraz z pożyczką po jej wypłaceniu. Co ważne, weryfikacja za pomocą przelewu musi być dokonana z własnego konta osobistego. Przelew z konta założonego na inną osobę nie jest uznawany.

 

Pożyczka z zabezpieczeniem

 

Jeżeli zadłużenie wnioskodawcy jest zbyt wysokie, pożyczka może być udzielona pod zastaw. Dzięki temu możliwa jest nawet konsolidacja zadłużenia, która obniża wysokość raty i wydłuża okres spłaty dotychczasowych zobowiązań. W przypadku mniejszego zadłużenia możliwe jest skorzystanie z pomocy gwaranta. Gwarant zwiększa wiarygodność pożyczkobiorcy w oczach firmy pożyczkowej.

 

Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, uzyskanie pożyczki pozabankowej jest o wiele prostsze w przypadku każdego dłużnika. Ze względu na to, że zabezpieczenie w postaci nieruchomości może być wykorzystane przez nieuczciwych pożyczkodawców, powinno się korzystać z ofert sprawdzonych firm pożyczkowych. Zaciąganie pożyczek pod zastaw od osób prywatnych lub w mało wiarygodnych firmach jest nierozsądne. Co ważne, powinno się pamiętać, że nawet w przypadku ustanowienia zabezpieczenia na nieruchomości lub na wartościowej ruchomości znika wraz z chwilą całkowitej spłaty pożyczki. Dalsze roszczenia ze strony pożyczkodawcy są w przypadku zwrotu całej pożyczki nieuzasadnione.

 


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat