Pożyczka prywatna - na czym polega?

Kraj Piątek, 14 września 20181 3588
Czasem przychodzi taki moment, gdy potrzebujemy zaciągnąć kredyt, ale z różnych względów nie jesteśmy zainteresowani ofertą bankową czy pozabankową. W takiej sytuacji możemy posiłkować się kapitałem pozyskanym z pożyczki zaciągniętej od prywatnego inwestora. Czym różni się taki sposób finansowania od klasycznego kredytu? Czy jest to bezpieczne i opłacalne? Jak złożyć wniosek o pożyczkę prywatną?

Jak to działa?


Pożyczka prywatna od ręki to zazwyczaj kredyt na niewielką kwotę, rzędu 2-3 tysięcy złotych, udzielny na okres do 30 dni. Pieniądze nie pochodzą z banku ani żadnej firmy świadczącej usługi w sektorze pozabankowym, a wykłada je dla nas prywatny inwestor. Tego typu pożyczka różni się także oprocentowaniem - odsetki notuje się zwykle na poziomie nie mniejszym niż 50%, co stanowi z jednej strony zabezpieczenie dla pożyczkodawcy, a z drugiej zapewnia mu stosowny zysk. Duże odsetki wynikają z faktu, że osoba prywatna nie ma możliwości zweryfikowania pożyczkobiorcy w bazach zbierających dane o dłużnikach.

 

Sprawdź dokumenty zanim podpiszesz


Pieniądze zawsze generują ryzyko bycia oszukanym, zarówno po stronie kredytobiorcy, jak i udzielającego pożyczki. Dlatego najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł i dokładnie czytać wszystkie dokumenty przed ich podpisaniem. Jeżeli mamy choćby cień wątpliwości, czy umowa została poprawnie skonstruowana, powinniśmy albo skonsultować ją ze specjalistą, albo odstąpić. W nawiązaniu kontaktu z uczciwym pożyczkodawcą mogą nam pomóc firmy specjalizujące się w zrzeszaniu i weryfikacji ofert od prywatnych inwestorów. Takiego pośrednika również powinniśmy "prześwietlić" w bazie KRS, aby sprawdzić, czy firma jest prowadzona legalnie.

 

Na co może nam się przydać prywatna pożyczka?


Kwoty pożyczane w ten sposób nie są duże, ale mogą stanowić wsparcie dla budżetu domowego w nagłym wypadku, np. gdy zepsuje nam się jakiś sprzęt domowy, a nie mamy w danym miesiącu wolnego kapitału na zakup nowej maszyny. Pożyczkę prywatną możemy również wykorzystać, jeżeli przeliczymy się z kosztami remontu czy zaplanowanych wakacji. Może ona nas wesprzeć we wszystkich drobnych, nagłych wydatkach.

 

Pożyczka prywatna różni się od kredytów udzielanych przez bank, jednak może być bardzo pomocna, gdy znajdziemy się w nieprzewidzianej, nieprzyjemnej sytuacji. Choć odsetki od takiego kredytu są większe, proces jego otrzymywania nie jest tak długi, jak w przypadku procedur bankowych, dzięki czemu możemy szybko otrzymać pieniądze, a potem równie szybko je oddać i zapomnieć o całym przedsięwzięciu.

 

/Artykuł powstał we współpracy z firmą kredyt-dla-zadluzonych.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
oewonga1 ~oewonga1 (Gość)27.12.2018 16:47

Witam! Jako przedstawiciel wonga com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
- Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
- Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
- Komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.
Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga pl/live_chat?utm_source=epiotrkow.
W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga com
* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat