Pożyczka pod zastaw auta – dlaczego warto?

ePiotrkowKraj Piątek, 09 listopada 20180 715
Potrzebujesz większej sumy pieniędzy? Na pewno myślisz o kredycie. Co jednak, gdy Twoja zdolność kredytowa jest niepełna i bank nie jest pewien co do Twojej płynności finansowej, która pozwoli na spłatę zobowiązania?
fot.pixabay.com

Warto pomyśleć o kredycie pod zastaw. Zabezpieczeniem na wypadek problemów ze spłatą może być przecież nie tylko nieruchomość czy mieszkanie, ale także ... samochód. Oczywiście należy pamiętać, że wzięcie pod uwagę kredytu pod zastaw auta wiąże się z ryzykiem... jego utracenia – w końcu to zastaw. Poza tym istnieje konieczność dostosowania się do określonych warunków. Samochód musi być wyłączną własnością kredytobiorcy, który powinien ponadto posiadać ponadto ważną polisę OC i AC oraz – oczywiście – ważny dowód rejestracyjny. Samochód musi ponadto być sprawny technicznie. Istnieje także obostrzenie dotyczące wieku auta – zwykle bywa, że samochód nie może mieć więcej niż 12 lat. Udając się do biura kredytowego, należy wziąć ze sobą dwa dokumenty tożsamości – na przykład dowód osobisty i prawo jazdy. Z czym wiąże się pożyczka dla zadłużonych pod zastaw auta? Na pewno na początku warto podkreślić, że zabezpieczony samochód nadal pozostaje do Twojej dyspozycji i możesz w niego w pełni korzystać. Suma zwykle wynosi do 100 000 złotych. Zaciągnięcie zobowiązania nie wiąże się także z koniecznością sprawdzania, czy Twoje dochody są stałe (w przypadku innych pożyczek bywa to podstawowym kryterium). Nikt nie musi także podpisywać poręczenia za pożyczkę, nie ma także potrzeby podpisywania zgody na wzięcie kredytu przez współmałżonka. Pożyczka pod zastaw samochodu oznacza także, że nikt nie będzie sprawdzał, czy znajdujemy się w rejestrach dłużników (Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Kredytowej czy rejestr ERIF. Jeśli więc potrzebujesz pożyczyć większą sumę, warto rozważyć zabezpieczenie kredytu właśnie za sprawą samochodu – to pożyczka, która przy niewielkich wymaganiach oferuje możliwość pożyczenia naprawdę wysokich kwot.

 

mat. partnera 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat