Poznają możliwości robotów mobilnych. Mediateka zaprasza uczniów

ePiotrkow Czwartek, 20 lutego 20200 794
We wtorek, 25 lutego piotrkowską mediatekę odwiedzi Politechnika Częstochowska. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną założenia konstrukcyjne, poszczególne etapy projektowania oraz możliwości techniczne wielozadaniowych robotów mobilnych. Uczniowie uczestniczący w zajęciach będą mogli zapoznać się z wymogami, które muszą spełnić tego typu konstrukcje, biorące udział w zawodach.

Zaprezentowane będzie krótkie sprawozdanie w formie multimedialnej z ostatnich konkursów URC w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie również możliwości praktycznego zapoznania się z możliwościami łazika, a nawet wcielenia się w rolę operatora takiego pojazdu. Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki przybliży uczestnikom podstawowe zagadnienia i wyzwania związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. W szczególności zaprezentowane będą dwie metody uczenia inspirowane przyrodą, tj. algorytmy genetyczne oraz sztuczne sieci neuronowe. Wydział Budownictwa przedstawi praktyczne umiejętności obsługi programów pracujących w środowisku BIM (Building Information Modeling). Podczas zajęć zostanie również przeprowadzona prezentacja z wykorzystaniem okularów do wirtualnej rzeczywistości (VR).

 

Wstęp: grupy zorganizowane.

 

 

 

 

(materiały: Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie) 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat