Poznaj tajniki fotografii z Kreatywnymi

ePiotrkow Czwartek, 18 lipca 201910 1328
Wreszcie kupiłeś swoją pierwszą lustrzankę/bezlusterkowca lub odgrzebałeś stary aparat z czeluści szuflady? Postanowiłaś, że w tym roku przywieziesz najpiękniejsze zdjęcia z wakacji? Teraz spędzasz dzień za dniem przegrzebując fora, filmiki na YouTube, by opanować sprzęt i dowiedzieć się, jak robić zdjęcia w podróży? Skorzystaj z propozycji stowarzyszenia Kreatywni i poznaj tajniki fotografii.

Bo okazało się, że aparat sam nie robi zdjęć. Bo tryb automatyczny szaleje i zdjęcia wychodzą rozmazane. Bo zdjęcia, które wykonujesz dalekie są od tego, jak chcesz, by wyglądały. Bo zdjęcia, które tworzysz wyrwane są z kontekstu i każde jest podobne. Bo zdjęcia są jakieś mdłe, bardziej szare i smętne niż z Twojego smartfona i nagle odkryłeś, że te wszystkie piękne zdjęcia, które widzisz na Instagramie wymagają umiejętności, jaką jest retusz. - Doskonale znamy te problemy. Byliśmy w tym miejscu. Dlatego z ogromną dumą i przyjemnością zapraszamy Cię na 3-dniowe warsztaty fotografii w podróży. Jest to program skierowany do osób, które zaczynają swoja przygodę z fotografią lub mają już doświadczenie, ale chciałyby wkroczyć w świat opowiadania obrazem o podróżach – mówią członkowie stowarzyszenia Kreatywni.

 

Na warsztatach nauczysz się ogólnej obsługi sprzętu, poznasz swój aparat, jego podstawowe „pokrętełka”, by móc już od pierwszych chwil fotografować swoje wakacje. Dowiecie się też, gdzie szukać technicznej wiedzy o sprzęcie, jeśli macie zamiar wykorzystać maksimum jego możliwości. Dowiecie się, jak dobrać obiektyw do tego, co chcecie fotografować i co warto zawsze mieć w plecaku. Poznacie podstawy fotografowania. Dowiecie się, co to trójkąt ekspozycji, poznacie tajniki komponowania fotografii i malowania światłem, będziecie wiedzieć, jak fotografować, gdy słońce jest w zenicie, a jak gdy jest ciemno, jak w grobowcu albo kościele. Poznacie podstawowe zagadnienia fotografii street, pejzażu, architektury, kulinariów i fotografowania ludzi, które przydadzą się w podróży. Poznacie podstawy storytellingu/reportażu. Dowiecie się, co fotografować, by zdjęcia z Twojego wyjazdu stworzyły spójną całość. Poznacie podstawy selekcji, obróbki i prezentacji zdjęć, poznacie najprzydatniejsze programy i narzędzia. Dowiecie się, co możecie fotografować, czego nie i jakie zdjęcia można publikować w przestrzeni internetu. Poznacie aspekty prawne i moralne w fotografii w podróży (publikacja wizerunku, obiekty prawnie zastrzeżone). Poznacie przekrój różnych stylów i autorów fotografii w podróży. Dowiecie się, jak znaleźć swój styl, utrzymać motywację, znaleźć równowagę między fotografowaniem a odpoczynkiem, jak przygotować się psychicznie i technicznie do wyjazdu, co zapakować do wakacyjnego plecaka.

 

Program obejmuje trzy dni wykładów teoretycznych i zajęć praktycznych. Jeśli chcecie czerpać z warsztatów w pełni, powinniście posiadać lustrzankę lub aparat bezlusterkowy z trybem manualnym. Jeśli nie macie takiego, zabierzcie swój telefon (nie zapomnijcie o baterypakach) albo „małpkę” - radzą Kreatywni. - Ponadto otrzymacie: zniżkę na druk odbitek na www.vertis.pl, zniżkę na druk fotoksiążki, zniżkę 20% na zakup presetów lightroom dedykowanych pod tematykę warsztatów i dostęp do zamkniętej grupy FB, gdzie przez 30 dni będziemy po to, by omawiać postępy. Ta inwestycja kosztuje 1000 zł.

 

Zapisy na: kontakt@sfkreatywni.pl. Finanse z warsztatów w całości przeznaczone będą na cele statutowe stowarzyszenia.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zizu ~zizu (Gość)23.07.2019 09:04

Wikipedia mówi nam tak:
"Stowarzyszenie – organizacja społeczna (zrzeszenie) powoływana przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania. Cechą wspólną wszystkich tych organizacji jest działalność niezarobkowa."
Zatem czemu stowarzyszenie zarabia na "warsztatach" ?

52


ja ~ja (Gość)22.07.2019 11:53

za te pieniądze to wolę kupić nowe szkło...

41


Biznesmen ~Biznesmen (Gość)22.07.2019 09:08

1000 zł za 3-dniowe warsztaty fotograficzne ?
Świetny biznes.
Zastanawiam się nad uruchomieniem kursu szydełkowania.
500 zł za 3-dniowe warsztaty.
Teoria i praktyka.
W programie strzyżenie owiec.
Przędzenie nici.
Szydełkowanie.
Owce , nożyce, kołowrotki do przędzenia , druty do szydełkowania- we własnym zakresie.

62


Artur123 ~Artur123 (Gość)21.07.2019 13:36

W łodzi za 3-4 spotkania weekendowe za kurs z ludźmi z ASP trzeba zapłacic 800-900 zł z dostepem do studia z wyjsciami w plener, niestety aparat tez trzeba miec swoj. a tutaj mamy grupę ludzi z przerośniętym ego którzy i tak nie są w stanie przekazać wiedzy( z autopsji)

72


gość ~gość (Gość)19.07.2019 10:45

1000 pln? A któż to będzie prowadził te warsztaty, że taka cena? Grupa amatorów z Piotrkowa? Żart roku po prostu....

91


1000 zł ~1000 zł (Gość)19.07.2019 08:19

A może to jest szkolenie plenerowe z noclegiem i wyżywieniem?

51


Escape ~Escape (Gość)18.07.2019 23:57

Weźcie telefony - byle żeby was dużo było :) 1000 osób razy 1000zł i ma sie pierwszy milion

51


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)18.07.2019 23:29

Dobrze rozumiem? 1000 zł...za 3 dni zajęć, parę kuponów rabatowych i forum dyskusyjne z dostępem przez 30 dni... I jeszcze z własnym aparatem.Sorry, ale dla mnie przegięcie. W czasach powszechnego internetu, większość informacji mozna zdobyć za darmo- łącznie z filmami pokazowymi, gdzie wszystko jest wyjaśnione. Jesli ktoś ma odrobinę chęci, bez problemu ogarnie to sam... A za zaoszczędzone pieniądze kupi sobie całkiem niezły aparat , który wystarczy na początkowe przygody z fotografią....

72


Photography ~Photography (Gość)18.07.2019 22:45

Cena z kosmosu

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat