Pożegnanie reprezentantów Piotrcovii i Piotrkowianina

Strefa FM Środa, 22 maja 201918 6122
Dla Anny Wasilewskiej, Andjeli Ivanović, Zoricy Despodovskiej, Kingi Gutkowskiej, Klaudii Cygan, Marcina Schodowskiego, Orfeusa Andreou i Dmytro Zinchuka środowy mecz był ostatnim w barwach piotrkowskich drużyn, natomiast Agata Wypych, która jest w ciąży i Artur Urbański, który został wypożyczony z Piotrkowianina do czeskiego HC Banik Karvina mogą jeszcze do Piotrcovii i Piotrkowianina powrócić, Agata Wypych być może na ławkę trenerską. Tak, czy inaczej po charytatywnym meczu pomiędzy tymi drużynami wszystkim tym zawodniczkom, zawodnikom i trenerowi podziękowano za ich wkład w rozwój piotrkowskich drużyn.

Ładuję galerię...

Pieniądze, które zebrano przed tym spotkaniem (ok. 6 tysięcy złotych) trafią na konto piotrkowskiego Domu Dziecka. Później rozpoczął się ten nietypowy mecz, był nietypowy co najmniej z kilku powodów, po pierwsze każda z połów trwała 20 minut, w bramkach Piotrcovii i Piotrkowianina stanęli bramkarze przeciwnych drużyn, niekoniecznie grający na tej pozycji, jak na przykład Piotr Swat, który zamienił się pozycjami z Kacprem Pyrką. Ponadto w zespole Piotrcovii wystąpił...Roman Pożarek w stroju Anny Wasilewskiej, która z kolei założyła jego trykot. W przerwie zorganizowano kilka konkursów dla kibiców. Ostatni mecz w tym sezonie dla reprezentantów obydwu drużyn i kibiców miał być sportowym piknikiem i bez wątpienia nim był.

 
Po spotkaniu prezesi i kibice obydwu drużyn pożegnali i podziękowali wymienionym na początku zawodnikom, wszyscy z nich oprócz Anny Wasilewskiej, Agaty Wypych i Artura Urbańskiego zmienili barwy klubowe, z kolei Ania i Agata zakończyły karierę, a Artur został wypożyczony do jednej z najlepszych czeskich drużyn.

 
- Cieszę się przez te wszystkie lata mogłam reprezentować nasze miasto, to był bardzo ważny epizod w moim życiu. Nigdy nie zapomnę, że zdobyłam z tą drużyną brązowy medal mistrzostw Polski i to podczas mojego pierwszego sezonu w barwach Piotrcovii. Dziękuję za wszystko. Zamierzam teraz pracować z młodzieżą – powiedziała Anna Wasilewska, kapitan Piotrcovii.

 
- To były naprawdę wspaniałe trzy lata w otoczeniu wspaniałych ludzi. Serce zabiło mocniej, gdy po raz ostatni schodziłem z boiska, aczkolwiek nigdy nie mów nigdy, może jeszcze kiedyś założę koszulkę Piotrkowianina. Najbardziej zapamiętam awans do play-offów, to było coś czego wcześniej w karierze nie doświadczyłem, poza tym to właśnie w barwach Piotrkowianina zadebiutowałem w reprezentacji Polski, co dedykowałem zawsze chłopakom z drużyny, ponieważ gdyby nie ich wsparcie i ciężka praca podczas treningów to na pewno by się nie udało – powiedział Marcin Schodowski, dotychczasowy bramkarz Piotrkowianina.

 
Kadra Piotrkowianina na przyszły sezon jest już zamknięta, natomiast skład Piotrcovii jeszcze się zmieni. Nie znamy jeszcze nowego trenera i następczyń zawodniczek, które odeszły. W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać więcej szczegółów.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kibic ~kibic (Gość)03.06.2019 11:33

Mam wiadomość o 4 : Sokratis,Zicko,Śledzik,Młodziak,pozostałe w kręgu poszukiwań.

02


gość ~gość (Gość)02.06.2019 11:05

Znamy już nazwiska n9wych zawodniczek Piotrcovii?

12


januszek ~januszek (Gość)28.05.2019 19:07

A gdzie będzie grał Orfeus?

23


ciekawy ~ciekawy (Gość)24.05.2019 15:31

kto to jest ten dziadek co Zoricy coś chce szepnąć do ucha?

23


Damian ~Damian (Gość)28.05.2019 10:56

Odbyło się było tandetne pożegnanie Pani Agaty Wypych, to wstyd i niegodny postępek klubu wobec jednej z tych najlepszych zawodniczek które reprezentowały barwy Piotrcovii..Widziałem uhonorowanie Pani Skury za grę ,porównanie jak: bycie w teatrze do wiejskiej zabawy.Niech się Pan wstydzi Prezesie MKS Piotrcovia.

23


bywalec vabank ~bywalec vabank (Gość)24.05.2019 17:48

No nie powiem żeby Agacie zrobili jakieś przyzwoite pożegnanie... Wyszło że zrobiła dla klubu tyle co np. Gutkowska. Słabo to wypadło raczej.

33


gość ~gość (Gość)24.05.2019 23:00

Tymczasem u beniaminka z Jarosławia duży transfer - Moniky Bancilon... Czekam na informacje o transferach w naszej Piotrcovii...

13


gość ~gość (Gość)23.05.2019 06:53

Wiadomo gdzie odchodzi Marcin, Cygan i Gutkowska??

25


gość ~gość (Gość)23.05.2019 09:12

Klaudia jak się uda to może znów Warszawa a Kinga pewnie w rodzinne stronę więc obstawiam Elbląg/koszalin

06


gość ~gość (Gość)23.05.2019 08:36

Marcin do zagłębia lubin

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat