Pożegnaliśmy Jerzego Pokutyckiego

ePiotrkow Środa, 03 lutego 20218 4621
We wtorkowe południe licznie zebrani piotrkowianie wspólnie pożegnali podczas nabożeństwa pogrzebowego Jerzego Pokutyckiego, wieloletniego dyrektora Technikum Przemysłu Szklarskiego, czyli obecnego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, a także niezwykle zasłużonego obywatela naszego miasta.

Ładuję galerię...

- Był bardzo życzliwym człowiekiem dla każdego i wszystkich traktował równo. Poza tym był profesjonalny oraz oddany swojej pracy i uczniom, a jednocześnie wymagający od innych, ale przede wszystkim od siebie. Poza tym zapamiętałem go jako osobę szczerą i otwartą - wspominał Jerzego Pokutyckiego, były uczeń i pracownik popularnego TPS-u.

Jerzy Pokutycki przez blisko 40 lat był związany z Technikum Przemysłu Szklarskiego. Był także autorem programów i podręczników do nauki automatyki.  Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta czy Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Za zasługi na rzecz Piotrkowa został wyróżniony Złotą Wieżą Trybunalską. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_wiceprezes ~gość_wiceprezes (Gość)03.02.2021 13:56

Smutne jest to że poza pocztem sztandarowym nie było młodzieży, ani jednej osoby. Także obecne grono pedagogiczne (poza kilkoma dosłownie wyjątkami) uznało, że nie ma potrzeby żegnania p. Pokutyckiego.

101


gość_ewa ~gość_ewa (Gość)03.02.2021 10:14

TPS ma przystojny poczet sztandarowy

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat