Pożar na parkingu wielopoziomowym. Jak się zachować?

Strefa FM Poniedziałek, 28 stycznia 201913 10303
W ostatni weekend doszło do pożaru samochodu na parkingu w piotrkowskiej galerii Focus Mall. Dzięki szybkiej reakcji ochrony obiektu ogień udało się opanować. Piotrkowscy strażacy radzą jak postępować w takich sytuacjach.

 - Pożary na zamkniętym terenie stwarzają dodatkowe zagrożenie, bo gromadzi się tam trujący dym, który nie ma ujścia. W takich sytuacjach powinniśmy jak najprędzej udać się do wyjścia ewakuacyjnego - tłumaczy st. kpt. Piotr Kaźmierczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Jeśli jednak mamy odpowiednią wiedzę i umiemy posługiwać się gaśnicą, możemy podjąć samodzielną próbę ugaszenia ognia. Warto więc pamiętać, w którym miejscu w samochodzie przechowujemy sprzęt gaśniczy, aby móc szybko zareagować. Używać go należy zgodnie z instrukcją i efektywnie. - Środek gaśniczy trzeba rozpylić bezpośrednio na źródło ognia, czyli najczęściej pod maskę. Pojemność gaśnicy samochodowej jest bardzo ograniczona, dlatego trzeba uważać, by nie zmarnować środka rozpylając go na karoserię - dodaje Piotr Kaźmierczak.

 

Jeżeli próba ugaszenia pożaru na zamkniętym terenie zostanie podjęta zbyt późno to istnieje ryzyko, że ogień rozprzestrzeni się na kolejne samochody. W galerii Focus Mall do takiego pożaru doszło dwukrotnie, pierwszy raz w 2010 roku. Wówczas samochód spłonął doszczętnie i konieczna była częściowa ewakuacja budynku.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.01.2019 20:26

No tak strażaki nie wiada.
Jaka przyczyną spłonął samochód.?

11


lolo ~lolo (Gość)28.01.2019 15:08

A ja nie wiedziałem że w Fokusie jest podziemny garaż.

94


gość ~gość (Gość)29.01.2019 12:43

Dokładnie jaka ochrona jak dziadek z ochrony miał tyle siły ze nie mógł odkrecic zaworu z wodą ,a ludzie z aut wyciągał gaśnice i ten zakaz palenia a popielnice stoja i pracownicy cały czas na papieroska

30


gość ~gość (Gość)29.01.2019 11:31

A gdzie tryskaczówka?

20


tak się zastanawiam ~tak się zastanawiam (Gość)29.01.2019 07:52

Jak tam w razie czego straż pożarna wjedzie? Chyba się nie zmieści...

50


gość ~gość (Gość)29.01.2019 06:13

Jak nie było ewakuacji to czemu moje dzieci nie obejrzały filmu do końca ? Czy będą miały zwrócone za bilet? I na marginesie niech pracownice Heliosa w końcu przestaną wyjadać popcorn rękoma z maszyny ! Dotykają pieniędzy i brudnymi rękoma jedzą takie coś później sprzedają za ciężki pieniądz..

31


guzgu guzguranga28.01.2019 15:38

WYSTĘPUJĄ TEŻ TAKIE PROBLEMY - Interpelacja Radnego
Sesja Rady Miasta Nr z dnia 25.01.2019 r
Zgłoszona przez : Jana Dziemdziorę – e-mail: dziem.janek@interia.pl

Tytuł interpelacji : naruszanie prawa na parkingu – Focus Mall
Treść interpelacji :
W galerii Focus Mall funkcjonuje parking wielopoziomowy, gdzie zdaniem mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego nie są przestrzegane znaki pionowe i poziome.
Na miejscach wyznaczonych dla posiadaczy Europejskiej Karty Parkingowej
parkują osoby nieuprawnione a na miejscach wyłączonych z ruchu parkują pojazdy utrudniające przejazd bądź ograniczające widoczność.
W tym stanie rzeczy wnoszę o podjęcie stosownych działań dla usunięcia opisanych naruszeń i utrudnień.
podpis elektroniczny
Uwaga:
1. Zgodnie z regulaminem Rady Miasta interpelacje składam
do Przewodniczącego RM, który przekazuje ją do Prezydenta
Miasta a tenże kieruje do właściwej komórki organizacyjnej
celem podjęcia stosownych działań.
2.Posiadam nr tel. do osób, które mogą uszczegółowić sprawę.
Do wiadomości:
1.Suweren

62


gość ~gość (Gość)28.01.2019 18:19

Jaka ochrona gasiła pożar??? Ludzie wyciagali gaśnice z aut i gasili!

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat