Pożar lasu w gminie Sulejów

ePiotrkowRegion Sobota, 12 czerwca 20210 3145
Około 14:00 w sobotę (12.06) doszło do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Winduga, koło Klementynowa w gminie Sulejów. Ogień pojawił się na przestrzeni kilkuset metrów kwadratowych - poinformował serwis sulejow24.com. W akcji gaśniczej od początku brali udział mieszkańcy niewielkiej miejscowości. Dzięki temu nie doszło do rozprzestrzenienia ognia.
fot. sulejow24.com

Płomienie pojawiły się w odległości około 100 m od domków letniskowych. Mieszkańcy w obawie przed szybkim rozprzestrzenieniem się pożaru przybiegli z wiadrami i konewkami. Wezwano strażaków.

 

Na miejsce został skierowany zastęp straży z JRG Piotrków Trybunalski. Strażacy po przyjeździe zajęli się dogaszaniem poszycia leśnego. Do akcji skierowane zostały również zastępy OSP Biała, KSRG OSP Stobnica. W opanowaniu ognia pomogły też opady deszczu, które pojawiły się około godz. 15.00.

 

Obecnie na terenie całego województwa łódzkiego utrzymuje się najwyższy stan zagrożenia pożarowego na terenach leśnych.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat