ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powstanie nowe prywatne liceum w Piotrkowie

Środa, 24 kwietnia 2019 8579
Od ponad dziesięciu lat Prywatne Przedszkole, Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego i Gimnazjum przy ulicy Dmowskiego 38d w Piotrkowie, prowadzone przez Magdalenę Jakubiak, należą do czołowych innowacyjnych placówek edukacyjnych w naszym regionie. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, oprócz podstawowego programu obowiązkowego, zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizuje tutaj również programy dostosowane do umiejętności i indywidualnych zainteresowań uczniów. W tym roku jeszcze do wymienionych placówek dołączy nowo tworzone Prywatne Liceum Ogólnokształcące.

Ładuję galerię...

Od ponad dziesięciu lat Prywatne Przedszkole, Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego i Gimnazjum przy ulicy Dmowskiego 38d w Piotrkowie, prowadzone przez Magdalenę Jakubiak, należą do czołowych innowacyjnych placówek edukacyjnych w naszym regionie. Uczy się w nich 260 uczniów, wśród których są także dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Klasy liczą, zależnie od rodzaju szkoły, od 16 do 18 osób. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, oprócz podstawowego programu obowiązkowego, zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizuje tutaj również programy dostosowane do umiejętności i indywidualnych zainteresowań uczniów. W tym roku jeszcze do wymienionych placówek dołączy nowo tworzone Prywatne Liceum Ogólnokształcące.

 
– Prywatna szkoła czy przedszkole to przede wszystkim placówka bezpieczna i zapewniająca wysoką jakość kształcenia – mówi Magdalena Jakubiak. – Za zgodą rodziców realizujemy zwiększoną liczbę godzin z przedmiotów obowiązkowych, prowadzimy rozszerzoną naukę języków obcych, a w ramach zajęć informatycznych, które odbywają się w jednej z najnowocześniejszych w naszym województwie pracowni komputerowej, nasi uczniowie mają możliwość zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL). Uczymy naszych uczniów uczyć się, przede wszystkim jednak zaszczepiamy w nich pasję do rozwoju i wiarę w siebie.

Placówki prowadzone przez Magdalenę Jakubiak zatrudniają i współpracują z gronem 60 nauczycieli i specjalistów, w tym z logopedą oraz dwoma pedagogami i psychologiem. Ci ostatni często uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, by móc poznać mocne i słabe strony każdego z uczniów. Prywatną Szkołę Podstawową i Gimnazjum wyróżnia na tle innych placówek edukacyjnych w Piotrkowie także system pracy z uczniami. Nauczyciele swoją pracę z dziećmi i młodzieżą opierają na skandynawskim modelu edukacji. Uczniowie, uczestnicząc w lekcjach, nie muszą sztywno zajmować miejsca w ławkach, mogą siedzieć na przykład na podłodze, na specjalnych pufach, w pozycjach, jakie są dla nich wygodne.

 
Liceum Ogólnokształcące

Nowo powstająca szkoła ponadgimnazjalna/ponadpodstawowa, podobnie jak wspomniane wyżej placówki, będzie stawiała na jakość kształcenia, opartą między innymi na warsztatach efektywnego uczenia się, jak i dobrych wzorcach pedagogicznych z innych krajów. Klasy w prywatnym liceum, jak zapowiada właścicielka, nie będą profilowane. – Liczba godzin przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, informatyka, fizyka, chemia i biologia będzie taka sama dla wszystkich uczniów. I dodaje: – Stawiamy na innowacyjność, chcemy, by nasi licealiści zdobywali praktyczną wiedzę, uczestnicząc w warsztatach i zajęciach w laboratoriach. I właśnie z myślą o efektywnym nauczaniu już nawiązaliśmy kontakty z instytucjami naukowymi, między innymi Uniwersytetem Łódzkim czy firmą biotechnologiczną, za sprawą której nasi przyszli uczniowie będą raz w miesiącu jeździć na zajęcia do jej laboratoriów, gdzie będą mogli zobaczyć, jak wyglądają badania kliniczne czy żywy kontakt z genetyką. Nowatorskie metody nauczania kompleksowo wpływać będą na optymalny rozwój osobowości młodych ludzi, łamać będą skostniałe schematy edukacyjne. - Zależy nam na tym, by uczniowie czerpali przyjemność z nauki. Postaramy się sprawić, by nauka uczniom przychodziła z łatwością, była przyjemna i pełna pasji. Damy możliwość uczniom na kreowanie i tworzenie własnych niestandardowych rozwiązań – mówi Magdalena Jakubiak.

 
Szkoła Podstawowa

Prywatna szkoła podstawowa oraz gimnazjum mogą pochwalić się świetnie zorganizowanym zapleczem edukacyjnym. Odpowiednio przygotowane pracownie pomagają dzieciom i młodzieży w zdobywaniu wiedzy metodami aktywnymi. Na terenie kompleksu szkolnego znajduje się laboratorium, gdzie uczniowie przeprowadzają doświadczenia chemiczne i prowadzą swoje projekty, działa tutaj także ekopracownia dostosowana do potrzeb edukacji przyrodniczo-ekologicznej, której powstanie dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Do dyspozycji uczniów pozostaje również sala sensoryczna. Obecnie na terenie placówki powstają dwie kolejne pracownie z nowoczesnymi pomocami naukowymi są to pracownia fizyczno-chemiczna oraz biologiczno-geograficzna. Ponadto każda z klas na terenie kompleksu szkolnego jest wyposażona w tablice multimedialną, uczniowie pracują nie tylko z podręcznikami, ale również z laptopów z wpisanymi podręcznikami dla każdej klasy. W ramach zajęć z wychowania fizycznego dzieci i młodzież oprócz dwóch obowiązkowych godzin w tygodniu, dodatkowo w klasach IV - VIII uczęszczają na dwie godziny wybranych zajęć ruchowych – są to karate, pływanie na basenie, taniec lub gimnastyka fitness.

 
Przedszkole

Z kolei prywatne przedszkole jest placówką, gdzie obok dzieci zdrowych uczęszczają także dzieci z dysfunkcjami. Kadra pedagogiczna zapewnia rodzicom wsparcie w zakresie współpracy z poradniami szkolnymi, logopedą czy w kwestii innych terapii, zaś dzieciom zapewnia różne poziomy emocjonalnego funkcjonowania – nikogo ze swoich podopiecznych nie izoluje. W zakresie edukacji, obok podstawy programowej, w przedszkolu realizowane są zajęcia, na których dzieci uczą się korzystać z własnych zmysłów w poznawaniu świata, jak i na przykład zachowań społecznych, takich jak zachowywać się w teatrze, na spacerze itp. Ponadto także przedszkolaki prowadzą swoje projekty czy to artystyczne, takie jak „Piotrków oczami dziecka” czy naukowe. Dodatkowo w placówce odbywa się „Przedszkoliada”, czyli zespołowe zawody sportowe, Festiwal Piosenki Angielskiej czy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nocowanie w przedszkolu. Rodzice mogą również zapisać swoje dzieci na zajęcia dodatkowe – do wyboru mają balet, karate i zumbę.

 
Zdrowe posiłki

Dodatkowymi formami wspierania nauki w prywatnej szkole i gimnazjum są regionalne projekty naukowe, na zakończenie których uczniowie, rokrocznie, przygotowują publikacje książkowe lub filmy. W ramach doskonalenia znajomości języków obcych uczniowie biorą także udział w międzynarodowym programie Euroweek, którego uzupełnieniem są organizowane na terenie szkół Dni Języków Obcych.

Oprócz nowoczesnych pracowni placówki dysponują własnym autokarem, boiskiem, salą gimnastyczną, placem zabaw oraz kuchnią. Od września ubiegłego roku w przedszkolu i szkoła wprowadzono system zdrowego żywienia – zespół kuchenny przygotowuje posiłki korzystając z naturalnych, wyselekcjonowanych produktów bez konserwantów i antybiotyków, oparte na kaszach, warzywach i owocach, uwzględniając specjalne diety niektórych dzieci. Dodatkowo placówki prowadzą akcję ograniczenia cukru w posiłkach. Dodatkowo podczas przerw śniadaniowych uczniowie mają do dyspozycji wodę, herbatę, gorące mleko lub kakao oraz owoce i warzywa.

 

Bezpieczeństwo uczniów

Bezpieczeństwo uczniów obok poziomu kształcenia i sprzyjającej temu atmosferze to główny priorytet działań właścicielki i kadry pedagogicznej placówki. – Na terenie szkoły nie występuje problem przemocy czy używek wśród młodzieży. Sprzyja temu kilka czynników – mówi Magdalena Jakubiak. – Teren szkoły jest zamknięty dla osób postronnych i monitorowany. Nauczyciele nie tylko pełnią dyżury na korytarzach na każdej przerwie, ale także zwracają uwagę na zachowania, uczniów oraz ich nastroje. Za zgodą rodziców uczniowie nie mogą na terenie szkół korzystać z telefonów komórkowych. Dzieciaki mają na przerwach do swojej dyspozycji kącik czytelniczy, piłkarzyki, „magiczny dywan”. Działa u nas także radiowęzeł. Staramy się w naszej szkole dużo rozmawiać z uczniami, pomagać im w rozwiązywaniu ich problemów, chcemy być dla nich drugim domem.

 

Rodziców zainteresowanych kształceniem dzieci w Prywatnym Liceum, Prywatnej Szkole Podstawowej im. Rafała Orlewskiego lub w Prywatnym Przedszkolu zapraszamy do kontaktu z placówkami.

 

 


Piotrków Trybunalski, ul. Dmowskiego 38d, tel. 44 788 43 10, 666 891 460


Zainteresował temat?

25

7


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat