Powstanie Centrum Edukacji Artystycznej dla Dzieci

Tydzień Trybunalski Sobota, 14 czerwca 20081 1942
Zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne wokalne, garncarskie. Już niedługo piotrkowskie dzieci będą miały możliwość rozwijania swoich talentów. Już na jesieni rusza w Piotrkowie Centrum Edukacji Artystycznej dla Dzieci.
Na czym będzie polegała działalność tej placówki, kto jest jej pomysłodawcą i kto sfinansuje tę inicjatywę? Centrum Edukacji Artystycznej dla Dzieci to pomysł Jacka Sokalskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie i ojca Gracjana Kubicy, gwardiana klasztoru ojców Bernardynów w naszym mieście.

- Spotkaliśmy się któregoś razu z ojcem Gracjanem przy kawie i tak powstała ta inicjatywa - mówi Jacek Sokalski. - Chcemy aby nasze dzieciaki, szczególnie z tych rodzin o nieco niższym statusie społecznym, miały takie same szanse, jak wszystkie inne dzieci. Chodzi tu o dostęp do szeroko rozumianej kultury, czyli aby mogły uczestniczyć w różnych zajęciach rozwijających ich talenty. Mam na myśli zajęcia z rytmiki, tańca, rysunku, malarstwa, czyli wszystkie te zajęcia, za które obecnie trzeba płacić w Piotrkowie.Chcemy, aby w centrum były darmowe, przynajmniej dla dzieci ze świetlic. Kilka lat temu płaciłem za zajęcia dzieci z oratorium. Nie zawsze było mnie na to stać. Oczywiście płaciłem za te, które chciały pogłębiać swoją wiedzę. Jest wiele dzieciaków w naszym mieście, które posiadają różne talenty. My za pomocą centrum chcielibyśmy je w nich rozwijać- mówi ojciec Gracjan Kubica.

Jednym z podstawowych celów powstającego centrum będzie wyrównywanie szans. Jacek Sokalski uważa, że to ostatnio modne hasło jest bardzo potrzebne w Piotrkowie, mimo że w różny sposób jest realizowane od kilku lat.
- Uważam, że w naszym mieście bardzo potrzebna jest taka działalność. Właśnie z tej potrzeby powstała kilka lat temu inicjatywa zatytułowana "Wyciągamy dzieci z bramy". Mamy również cztery świetlice i niedługo powstanie piąta - mówi dyrektor piotrkowskiego MOK- u.

Centrum Edukacji Artystycznej powstanie na zasadzie porozumienia Oratorium św. Antoniego jako stowarzyszenia z Miejskim Ośrodkiem Kultury i swoją lokalizację będzie miało w budynku MOK - u przy ulicy Słowackiego 13. Budynek w całości przeznaczony jest na działalność kulturalną. Znajdują się tam sale baletowe, studio nagrań, sale plastyczne. Na potrzeby centrum będą remontowane.

E. T.

Więcej w nr 24 TT

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lucy ~Lucy (Gość)17.06.2008 00:03

Nigdy bym nie uwierzyła, że ksiądz spotyka się przy kawie, przecież to używka - czyli grzech! Ale wierzę, bom widziała tego księdza po cywilnemu w restauracji Rendez Vous, ale co tam było, nie zaglądałam w kieliszki, więc nie wiem.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat