Powstaje ogrzewalnia dla piotrkowskich bezdomnych

Strefa FM Wtorek, 19 listopada 20198 5373
Noclegownia przy ulicy Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim otrzymała dodatkowy budynek, w którym kiedyś znajdowało się laboratorium, osoby potrzebujące będą mogły się tam ogrzać i napić czegoś ciepłego.
Ogrzewalnia działa już m.in w Tomaszowie Mazowieckim / fot. http://www.tomaszow-maz.pl/

- To będzie typowa ogrzewalnia dla osób, które będą przywożone przez służby porządkowe. Z tego miejsca będą mogły korzystać również osoby pod wpływem alkoholu. Tworząc taką ogrzewalnie chodziło nam o to, by zimą osoby potrzebujące ogrzały się i napiły kawy czy herbaty. Jeżeli będą miały życzenie, mogą pozostać w schronisku, jeśli nie, to oczywiście mogą pójść w swoją stronę - powiedział Piotr Kindilchi, kierownik piotrkowskiej noclegowni.

 

Ogrzewalnia, która będzie się znajdować obok noclegowni, prawdopodobnie zostanie otwarta w przyszłym sezonie, ponieważ obecnie trwa tam remont. Do pomocy w przygotowaniu miejsca włączyli się podopieczni noclegowni. 

 

W naszym regionie funkcjonują już tego typu miejsca. Ogrzewalnia jest m.in. w Tomaszowie Mazowieckim.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.11.2019 06:10

To się zaczną teraz prawdziwe libacje alkoholowe. Sklep na ul. Wroniej będzie otwarty 24h. Miało być tak pięknie jak obiecywali przed budową noclegowni,a jest patologia. Szkoda tylko dzieci mieszkańców, które każdego dnia muszą oglądać pijanych bezdomnych na przystankach MZK czy krzakach, gdzie piją alkohol lub śpią. Powodzenia

00


gość ~gość (Gość)20.11.2019 22:44

A kto zapewni bezpieczeństwo dzieciom na ulicy Wroniej? Obok noclegowni jest plac zabaw. Panowie pod wpływem nie dość, że są bez kolejki obslugiwani na SORZe to jeszcze będę mieli miejsce żeby napić się kawy. Brawo!!!

10


gość ~gość (Gość)20.11.2019 18:35

Trochę empatii... Tacy ludzie (pijący) są wśród nas... Każdy z nas ma ich w swojej rodzinie, wśród znajomych. Wspaniałą inicjatywa, popieram.

03


gość ~gość (Gość)20.11.2019 12:20

Mam nadzieję że będą zabrani do domku stali rezydenci z byłego dworca PKS

20


gość ~gość (Gość)20.11.2019 11:13

Niezła meta

40


gość ~gość (Gość)19.11.2019 19:57

Nigdy mnie nie chcieli przyjąć bo miałam zawsze powyżej 2promili.

64


gość ~gość (Gość)19.11.2019 22:07

Zamiast laboratorium będzie noclegownia dla osób pod wpływem. W jaką stronę to zmierza? Zapraszamy pijanych do nas, ciepły domek na przetrwanie zimy! Można wyjść się napić i wrócić?

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat