Powrót do przeszłości w piotrkowskiej filii UJK

ePiotrkow Niedziela, 12 maja 20192 5191
VI historyczny piknik rodzinny był niedzielną propozycją pracowników i studentów UJK w Piotrkowie oraz zaproszonych przez nich gości. Dla wszystkich odwiedzających przygotowano między innymi turniej łuczniczy, turniej średniowiecznych gier, warsztaty dawnego rzemiosła, obozowisko polskiego rycerstwa i szlachty z XVII wieku czy wystawę kultowych samochodów z epoki PRL.

Ładuję galerię...

Impreza cieszyła się zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zresztą, jak sama nazwa wskazuje, dla całych rodzin ją zorganizowano. - Oprócz bardzo ciekawych stoisk, które cieszą się dużym zainteresowaniem nasi studenci drugiego roku historii przygotowali strefę zabaw dla dzieci. Jest namiot RPG, są gry planszowe, ale również szereg różnych konkurencji. Zachęcam do udziału w nich ponieważ są przewidziane nagrody. Tę imprezę kierujemy również do dorosłych, do pasjonatów historii oraz do osób, które po prostu chcą aktywnie spędzić czas - powiedziała nam Izabela Jasewicz odpowiedzialna za promocję piotrkowskiego uniwersytetu.

 

Mieszkańcy, którzy odwiedzili imprezę ochoczo korzystali z przygotowanych atrakcji. Tymczasem na rozmowę z nami zgodził się... milicjant. - Prezentujemy wyposażenie i umundurowanie milicji. Pokazujemy jak się poszczególnych przyrządów używało. Myślę, że część z wyposażenia, które tu mamy nadawałaby się do wykorzystania także dzisiaj, ale niektóre są po prostu niepraktyczne. W dzisiejszych czasach niektórzy patrzą na nas z nutką nostalgii. Przypominają sobie jak to wszystko wyglądało lata temu - powiedział Andrzej Wołczyk z Grupy Rekonstrukcji Historycznych MO i ZOMO z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Jednym z najbardziej "wybuchowych" momentów imprezy była salwa powitalna oddana przez przedstawicieli Swawolnej Kompaniji Ziemi Łęczyckiej.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.05.2019 15:02

Świetna impreza, i to już po raz kolejny!

22


gość ~gość (Gość)12.05.2019 16:12

Bardzo dziękuję za interesujące wydarzenie.

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat