Powrót "Rockowiska"

Strefa FM Środa, 30 kwietnia 20143 1517
Łódzkie "Rockowisko" było w latach 80-tych jedną z największych imprez muzycznych w Polsce. W tym festiwalu uczestniczyło wiele kultowych zespołów rockowych takich jak TSA. ŁDK zapowiada reaktywację imprezy pod nieco inną nazwą.

Tym razem festiwal będzie nosił nazwę „Rockowanie”. Jego inicjatorem jest Łódzki Dom Kultury. - Już zgłosiło się 47 zespołów z całego województwa łódzkiego. Można się jeszcze zgłaszać, szczegóły są na naszej stronie internetowej – wyjaśnia Jacek Sokalski, dyr. ŁDK.

 

- Mamy partnerów w postaci domów kultury, w Piotrkowie jest to wyjątkowo Skyy Pub. Chcieliśmy włączyć do tego projektu piotrkowski MOK, ale mówiąc kolokwialnie dostaliśmy kosza. Ale włączył się w to p. Darek Kowalczyk – dodaje Sokalski. Dlatego eliminacje powiatowe w Piotrkowie odbędą się 5 czerwca w Skyy PUB.

 

Zespół, który wygra ROCKOWANIE nagra płytę. Będzie mógł się zaprezentować na dużej scenie podczas Jarmarku Wojewódzkiego. (aw)

 

Festiwal "Rockowanie" skierowany jest do grup muzycznych działających na terenie województwa łódzkiego, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Jego głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych działających na terenie województwa łódzkiego, konfrontacja osiągnięć artystycznych, wspieranie  interesujących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę regionu oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jacek Sokalski ~Jacek Sokalski (Gość)30.04.2014 19:52

Dziękuje za ciepłe słowa. Myśle, że przyjdą takie czasy i ponownie będę mógł zawodowo związać się z naszym pięknym miastem.

30


Wyczekiwacz ~Wyczekiwacz (Gość)30.04.2014 13:31

Panie Jacku Szanowny chyba pan się nie spodziewałeś innej reakcji MOK-u. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie wróci Pan do łask. Zacznie Pan działać na rzecz kultury w Piotrkowie. Tego sobie i Panu życzę na chyba, że przyszłości z Piotrkowem Pan już nie wiążesz. Z pozdrowieniami

41


jacek ~jacek (Gość)30.04.2014 13:30

Prosimy mówić po polsku...poprawnie!
A może nie trzeba? Niech zostanie po staremu...Wieś!

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat