Powróciła sprawa hali balonowej

Strefa FM Wtorek, 19 maja 20157 2577
Na wokandę wróciła sprawa zakupu przez piotrkowski OSiR hali balonowej. Pierwsze posiedzenie odbywa się dzisiaj.
fot. J. Krak

Przypomnijmy, że prokuratura zarzuca dyrektorowi OSiR-u Leszkowi H. oraz pracownikowi Ośrodka Grzegorzowi Ż. nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Wyrok w pierwszej instancji zapadł w lipcu 2014 roku. Sąd uznał wtedy, że oskarżeni przekroczyli swoje uprawnienia i nie dopełnili obowiązków, ale postępowanie wobec nich umorzył ze względu na znikomą szkodliwość czynu.

Prokuratura od wyroku odwołała się do Sądu Okręgowego, a ten nakazał przeanalizowanie sprawy raz jeszcze przez sąd pierwszej instancji (z powodu wielu uchybień).

Na pierwszym posiedzeniu odczytany został akt oskarżenia. Leszek H. i Grzegorz Ż. odmówili składania zeznań i nie przyznali się do winy.

 

Przed sądem zeznawał prezes Concordii Dariusz Dzwonnik, który dość niespodziewanie mówił m.in.: - Być może kierowała mną zemsta polityczna. Składając wniosek, nie miałem na myśli oskarżonych. Być może byłem czymś zaślepiony. Jeśli mówiłem coś przed sądem, to mówiłem tylko to, co zasłyszałem w mieście, to mogły być niesprawdzone dane. 


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

seba ~seba (Gość)21.05.2015 05:44

Hala balonowa z obłożeniem około 90 % przez cały sezon. Zamiast bić pianę ktoś rozsądny powinien podjąć decyzję o zakupie drugiej na dolne korty. Obecnie aby zagrać w sezonie zimowym z dzieckiem nieraz muszę szukać terminu 3 tygodnie wcześniej lub grać po 21-szej.

11


referent ~referent (Gość)20.05.2015 10:56

Nazwisko Lasoń znane w sądzie i w urzędzie - a może się mylę? Kto sprawdzi?

20


M ~M (Gość)20.05.2015 10:35

CO TO ZA SĄD ?? Pana Darka za 8,500 zł ukarali na 1, 5 roku wiezienia na 3 lata...
a za ten "manewr" na 500.000 zł pln dla SĄDU Piotrkowskiego jest to NISKA SZKODLIWOŚĆ CZYNU !? !
Chyba pismo do Pana Prezydenta RP trzeba pisać...

60


raw ~raw (Gość)20.05.2015 07:53

Nic z tego nie będzie dopóki ta sprawa nie zostanie przeniesiona do odległego miasta poza Piotrków Trybunalski,tu układ goni układ.

90


wiwi ~wiwi (Gość)19.05.2015 21:34

Polskie sądy i prokuratura działa na telefon Po co powtarzać cały ten cyrk.Prawica Razem nie do ukarania

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat