Powitają wiosnę. Interwencja artystyczno-towarzyska w ODA

ePiotrkow Poniedziałek, 18 marca 20190 1477
Na interwencję artystyczno-towarzyską z okazji powitania wiosny i Światowego Dnia Poezji zaprasza Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Już 21 marca (czwartek) o godz. 18.00 w galerii przy Sieradzkiej 8. Wstęp wolny.

W programie:

- „No i Gitara. Siema”. Micro recital Klaudii Miśkiewicz,

- „Poezja – ach to Ty”. Wiersze Kacpra Wawszczyka,

- Jazz na wiosnę”. koncert Justyny Jędrusik (voc) i Przemysława Pankiewicza (piano).


Justyna Jędrusik - charyzmatyczna wokalistka o głębokim, pełnym ciepła i siły głosie. Jest absolwentką wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Pan´stwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. W 2015 roku postanowiła zaryzykować i przeżyć niezwykłą przygodę. Poleciała do Nowego Yorku, żeby rozwijać swoje umiejętności i zaczerpnąć inspiracji z kolebki jazzu, musicali i muzyki rozrywkowej. Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych takich jak Paulina Kujawska, Mike Goodrich, John Henny, Dean Kaelin oraz Norma Gordon. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. 11 koncertów z zespołem The Haveners na terenie Manhattanu, Brooklynu, Bronxu, New Jersey, w tym w znanym Shrine w Harlemie. Repertuar zespołu obejmował głównie gatunki Funky oraz R&B z elementami jazzu. W 2015 roku została przyjęta na wokalistykę jazzową do City College of New York, nie rozpoczęła jednak studiów ze względu na różnice programowe.


Klaudia Miśkiewicz - uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim; wolontariuszka Ośrodka Działań Artystycznych. Rozwija swoje umiejętności w malarstwie, muzyce oraz sztuce performance. Wykonuje ostrzejszą muzykę rockową typu grunge na gitarze akustycznej, co otwiera inne spojrzenie na istniejące już utwory. W swoim działaniach porusza tematy marności życia ludzkiego. Łączy subtelność i piękną z brzydotą, co także odnosi się do codziennej egzystencji.


Kacper Wawszczyk - twórca działający pod pseudonimem Charlattan, ma na swoim koncie kilka esejów, piosenek i przede wszystkim wierszy. Inspirację dla jego liryki, przyjmującej przeważnie formę miniatury stanowi najczęściej sztuka sama w sobie. Poszukując odpowiedzi na pytanie o istotę jej roli w naszym życiu, czy biorąc pod lupę powiązania z poszczególnymi jego dziedzinami, wprowadza odbiorcę do przedsionka filozoficznej willi, gdzie znikając na schodach własnej tułaczki, zostawia w kieszeni gościa klucz do pokoju, który ten może w każdej chwili zwrócić sokratejskiemu portierowi.

 

 

 

 

(materiały: ODA Piotrków)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat