Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców ptactwa

ePiotrkow Czwartek, 20 maja 20219 3560
Hodowcy gęsi i gołębi z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego muszą dostosować się do nowych przepisów. W celu walki z wirusem ptasiej grypy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej Piotrkowie, wydali dwa rozporządzenia, w których wskazują m. in. jakie działania powinny podjąć osoby zajmujące się tymi zwierzętami.
fot. pixabay.com

 

- Gęsi należy utrzymywać w sposób ograniczający ich kontakt z dzikim ptactwem oraz innym drobiem, który nie jest z tego gospodarstwa. Jesli nie ma możliwości, żeby stale przebywały w obiektach budowlanych jest w rozporządzeniu nakaz, aby były wypuszczane w godzinach 10:00-16:00, aby uniemożliwić kontakt w godzinach wczesnoporannych, kiedy te dzikie zwierzęta migrują, a także wieczornych - mówi Konrad Dereń, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim.


Hodowcy są również proszeni o codzienne sprawdzanie czy na terenie wybiegów dla gęsi nie gromadzi się dzikie ptactwo.


Zakazuje się również organizacji targów, wystaw i pokazów gołębi. - Niestety musimy również wyłączyć możliwość lotów treningowych i konkursowych dla tych zwierząt – mówi Konrad Dereń.


Nowe przepisy obowiązują do odwołania.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Same plusy ~Same plusy (Gość)22.05.2021 09:06

Godziny dla ptactwa hodowlanego. Co jeszcze wymyślą?

20


heherury ~heherury (Gość)20.05.2021 21:32

lockdown dla ludzi się skończył, to zaczął dla kur, kaczek, gęsi, a niedługo dla krów, świń, czy kotów i psów... >;-/

50


Szalom! ~Szalom! (Gość)20.05.2021 19:47

Jakoś dziwnym trafem dzikie ptactwo ma się dobrze.... RESET żywnościowy drogie robaczki się szykuje i za kilka lat za kurę na podwórku mandat dostaniesz ale to oczywiście tylko teoria spiskowa.... Kolejna która niebawem stanie się faktem....

70


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)20.05.2021 18:38

Masowego pomoru dzikiego ptactwa nie będzie, ale na farmach drobiu wirus ptasiej grypy się wkrótce rozpleni. I nie zauważy tej epidemii hodowca, tylko Inspekcja Weterynaryjna. Założymy się?
Obserwujcie, skąd będą drób sprowadzać do Polski, jak u nas "ptasia grypa" wymusi "utylizację" całych hodowli.

90


byczek ~byczek (Gość)20.05.2021 18:23

Takie straszenie to tylko u nas.. zawsze mi powtarzano żeby trzymać się z daleka od toksycznych ludzi..a tu tacy na każdym kroku..no i jak żyć? Jeszcze z rok w porywach dwa dwa i wszystkich nas wywiozą w kaftanie i osądzą na tej nowo budowanej wyspie;)

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.05.2021 18:17

Czy oni odstosunkują się wreszcie od nas czy chcą zobaczyć jak działa sztuczka isis

40


Ptasiek ~Ptasiek (Gość)20.05.2021 12:45

A dlaczego kur, kaczek, indyków, perliczek, pawi i innych już nie? Dziwne? Nie mają kontaktów z dzikimi ptakami? To nie znacie ptaków jakie lubią mieć stosunki! :) :) ;) ;)

71


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.05.2021 12:40

Już bez lockdownu ani rusz, ledwo odpuszczono ludziom to od razu posadzono gęsi. A czy policja będzie kontrolować zarządzoną kwarantannę wśród gawronów? Daje się też zauważyć pewien narastający niepokój wśród innego ptactwa, szczególnie dzikiego. Coś się kroi i żeby tylko nie przeskoczyło na ludzi tak jak w Chinach z nietoperzy i łuskowców.

71


Łucja ~Łucja (Gość)20.05.2021 12:31

Gęsi już wszystkie po wyroku, nie doczekają się kolędy
Ucięte głowy ze łzą w oku zwiędną jak kwiaty, które zwiędły

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat