Powiatowy Dzień Strażaka w Piotrkowie

Strefa FM Sobota, 25 maja 20191 7513
Codziennie wykonują niezwykle trudną pracę. Nierzadko narażają swoje zdrowie i życie, by nieść pomoc i ratować innych. W Piotrkowie odbywa się Powiatowy Dzień Strażaka.

Ładuję galerię...

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.30 od gawędy historycznej o Piotrkowskiej Straży Pożarnej. Następnie o 9.40 złożono kwiaty przy obelisku upamiętniającym strażaków. Później uczestnicy uroczystości przemaszerowali z jednostki piotrkowskiej straży do kościoła pw. Nawiedzenia N.M.P. przy ul. Śląskiej, gdzie odprawiona została msza święta. - Dla nas jest to ważne święto, bo mamy okazję wspólnie ze strażakami ochotnikami świętować, na ogół nasze spotkania związane są z pracą. Mimo to są dzisiaj wyznaczone osoby, które czuwają i zapewniają bezpieczeństwo. Podczas uroczystości będą też wręczone wyróżnienia dla jednostek, awanse dla strażaków - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.


W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Sejmu oraz samorządu lokalnego. - Chciałbym złożyć wszystkim strażakom i ich rodzinom najlepsze życzenia. Mamy bardzo dobrą jednostkę, którą trzeba jeszcze lepiej wyposażyć, aby mogła jeszcze lepiej mogła spełniać wszystkie swoje czynności, których jest bardzo dużo - mówił poseł ziemi piotrkowskiej Grzegorz Lorek. - To przede wszystkim święto 6000 strażaków ochotników, którzy pełnią służbę na terenie powiatu piotrkowskiego oraz ponad 100 strażaków państwowej jednostki w Piotrkowie. To ludzie, którzy są niezbędni wtedy, gdy dzieje się coś złego i niebezpiecznego. Widzimy ich pełne poświęcenie i za to im dziękujemy - mówi Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.


O godzinie 10.50 odbędzie się uroczysty przemarsz pododdziałów z kościoła na plac zewnętrzny przed siedzibę Komendy Miejskiej PSP, a całość zwieńczy uroczysta akademia.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Timi ~Timi (Gość)28.05.2019 15:02

Bardzo dobrze że istnieje straż pożarna. Mam największy szacunek do was Panowie

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat