Powiat zrobi porządek z ruinami

Tydzień Trybunalski Środa, 20 lutego 20130 1518
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie wystąpił do urzędów gmin z terenu powiatu bełchatowskiego z wnioskiem o przekazanie informacji na temat złego stanu technicznego obiektów budowlanych zlokalizowanych na ich terenie.

dało do myślenia.

Jak informuje bełchatowskie Starostwo, to właśnie wydarzenia z grudnia były impulsem do podjęcia przez Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działań zmierzających do uniknięcia podobnych wypadków w przyszłości. Na terenie powiatu bełchatowskiego stoi wiele budynków niezamieszkanych, grożących zawaleniem. - Chcemy zrobić z tym porządek – mówi starosta.

PINB na początku stycznia tego roku wysłał pisma do włodarzy gmin z prośbą o przekazywanie informacji o budynkach mogących zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Po otrzymaniu dokładnych informacji z gmin, pracownicy PINB pojadą we wskazane miejsca, dokonają oceny budynków i – jeśli będzie konieczność – nakażą w drodze decyzji administracyjnej usunięcie nieprawidłowości.

Jak pokazuje doświadczenie PINB, takich obiektów jest niemało. Najczęściej zaniedbane są te budynki, w których nieuregulowane są kwestie własności. Kilka gmin już przysłało wykazy budynków stwarzających zagrożenie. Po uzyskaniu wszystkich informacji pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego będą sukcesywnie odwiedzać wskazane miejsca i przeprowadzać wizję lokalną, która będzie pierwszym krokiem do wydania decyzji i zobligowania właściciela do remontu, zabezpieczenia bądź rozbiórki budynku – informuje Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat