Powiat uruchomił rezerwę – 200 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej

ePiotrkowRegion Środa, 25 marca 202012 4203
Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem i poddanych obowiązkowej kwarantannie. Od soboty w powiecie piotrkowskim wykryto 5 takich przypadków, w Piotrkowie Trybunalskim 3. Codziennie wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. Władze naszego powiatu uruchomiły rezerwę zarządzania kryzysowego w wysokości 200 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, płynów do dezynfekcji, okularów, rękawic i przyłbic, specjalistycznych masek dla Państwowej Straży Pożarnej i innych niezbędnych środków ochronnych.
starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak

Wszystkie służby, inspekcje i straże w naszym powiecie działają na pełnych obrotach. W stałym kontakcie z nimi jest szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego. - Bardzo im dziękuję, szczególnie służbom medycznym i sanitarnym, za pełną gotowość do niesienia pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – mówi. - Dla wzmocnienia ich działalności uruchomiliśmy rezerwę zarządzania kryzysowego w powiecie w wysokości 200 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, płynów do dezynfekcji, okularów, rękawic i przyłbic, specjalistycznych masek dla Państwowej Straży Pożarnej i innych niezbędnych środków ochronnych. Na najbliższych sesjach Rady Powiatu będę wnioskował do radnych o uzupełnienie rezerwy kryzysowej o dodatkowe 250 tys., mając na uwadze koszty organizacji kwarantanny zbiorowej i innych wydatków na walkę z koronawirusem. Jednocześnie zleciłem realizację zakupu najpotrzebniejszych rzeczy podległym mi pracownikom Starostwa.


W zakup niezbędnego sprzętu i wsparcie dla osób, które codziennie narażają się na zakażenie, aktywnie włączyły się wszystkie samorządy gmin ziemi piotrkowskiej i miasta Piotrkowa. Z budżetu miasta przeznaczono 100 tys. na potrzeby Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. - Serdecznie dziękuję burmistrzom, wójtom i prezydentowi miasta za zrozumienie powagi sytuacji, z którą przychodzi nam się mierzyć od prawie 3 tygodni. To nasze lokalne wsparcie administracji rządowej w walce z koronawirusem – dodaje starosta. - Prosimy Was o pełną mobilizację i oto, co w tym momencie, jest najlepsze, co możecie zrobić – zostańcie w domu.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

UM ~UM (Gość)25.03.2020 22:23

Niewątpliwie ktoś zamknął prezydenta w szafie i chłop nie może się wykazać w tej trudnej sytuacji

20


Cwaniak z gazowni miejskiej ~Cwaniak z gazowni miejskiej (Gość)25.03.2020 22:10

Tylko ZSL są kochani

10


gość ~gość (Gość)25.03.2020 22:00

Niech Pan tak trzyma Panie Starosto, widać że zależy Panu na dobry Piotrkowian

31


jojo ~jojo (Gość)25.03.2020 15:59

dokładnie takiego prezydenta młodego ,a przede wszystkim ,nie wypalonego bez braku pomysłu na miasto tylko kościół cukrzycy i niepełnosprawni.

42


janosik ~janosik (Gość)25.03.2020 12:42

I takiego Prezydenta jak pan potrzeba w Piotrkowie.

122


gość ~gość (Gość)25.03.2020 11:09

Co ze zwyklymi pracownikami ktorym pracodawca niezapewnia maseczek i rekawiczek a maja kontakt z kierowcami np Sulimar

81


k ~k (Gość)25.03.2020 12:23

te pieniądze dla PCMD o chyba na spłate długów

15


gość ~gość (Gość)25.03.2020 12:15

To Cubała nie jest już starostą??

33


gość ~gość (Gość)25.03.2020 11:39

Brawo Starosta! Ale co raz więcej mieszkańców, a nawet urzędników jest zatroskanych o prezydenta miasta. Chodzą plotki,że prezydent zatrzasnął się w szafie. Panie Bogdanie i panie rzeczniku, proszę to sprawdzić, bo my obywatele potrzebujemy gospodarza

190


abc ~abc (Gość)25.03.2020 11:11

A po jaką cholerę zadajecie tu takie pytania? Czy strona nazywa się epiotrkow.pl czy sanepid.pl? Dlaczego nie zapytasz pracodawcy albo służb sanitarnych?

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat