Powiat razem z Ptakiem. Kilka tysięcy miejsc pracy czeka...

ePiotrkow Czwartek, 06 sierpnia 201533 18309
Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego podpisali porozumienie z Holdingiem Ptak S.A., a to oznacza, że szkoły prowadzone przez Starostwo będą kształcić kadry specjalnie na potrzeby branży tekstylno-odzieżowej.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie i Holdingu Ptak S.A. spotkali się w czwartek w Pałacu Biskupów Kujawskich w Wolborzu, czyli w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, bo właśnie tam od 2016 roku młodzież będzie kształcić się w nowych kierunkach.

 

- Właśnie dziś rozpoczynamy jeden z cyklu projektów nowoczesnego kształcenia zawodowego na ziemi piotrkowskiej - mówił Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego. - To nowe kształcenie przede wszystkim dedykowane jest dla przedsiębiorców. Jest to bardzo ważne dla rozwoju lokalnego rynku pracy. Bardzo cieszę się, że udało nam się pozyskać tak znakomitego partnera, który oferuje olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o rynek pracy. Nasza innowacja ma polegać też na tym, że będziemy zapewniać kształcenie teoretyczne, natomiast kształcenie praktyczne będzie odbywać się u naszych parterów, takich jak Ptak Fashion City.

 

Pomysł pojawił się w wyniku analizy rynku pracy. Bezrobocie mamy wciąż duże, bo ponad 10%. - Chodzi o dostosowanie się do potrzeb rynku pracy. Uznaliśmy, że jedną z wiodących branż w regionie łódzkim jest moda, dlatego podjęliśmy rozmowy z holdingiem – dodał Wojtysiak.

 

Podpisany list intencyjny to efekt 3-miesięcznych negocjacji. - Kształcenie zawodowe rozpoczniemy już w październiku, będzie ono przeznaczone dla osób bezrobotnych, a sfinansuje je Fundusz Pracy. Natomiast od lutego chcemy uruchomić kursy kwalifikacyjne, dedykowane pod potrzeby Ptak Fashion City - powiedział wicestarosta.

 

Nowe kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych mają ruszyć we wrześniu 2016 r., a będzie to m.in. technik przemysłu mody.

 

Do uruchomienia nowych kierunków kształcenia doskonale przygotowana jest właśnie szkoła w Wolborzu. - Posiadamy olbrzymią bazę dydaktyczną. Dziś kształcimy w zawodach technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik hotelarz i technik hodowca koni - mówił Sławomir Przybył, dyrektor Zespołu Szkół. - Cieszymy się bardzo z podpisania tego porozumienia, bo nasza oferta edukacyjna zostanie poszerzona.

 

Zadowolenia nie krył oczywiście starosta piotrkowski. - To kolejny etap strategii powiatu piotrkowskiego „Edukacja z przyszłością" - powiedział Stanisław Cubała. - Chodzi o to, aby nasze kształcenie dopasowywać do współczesnych rynków. List intencyjny, który został dziś podpisany przyniesie spore korzyści dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego.

 

- To ważne wydarzenie dla całego regionu. Profesjonalny sprzedawca, krawiec, szwaczka, projektant, konstruktor mody są to zawody, w których nie wystarczy tylko kurs doszkalający, niezbędne są kwalifikacje zawodowe, dlatego zrodził się pomysł, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. My jako Ptak Holding już dziś oferujemy młodym ludziom kilkaset miejsc pracy - mówiła prezes Holdingu Ptak S.A. Nina Ryszka. Z kolei firmy zlokalizowane w Mieście Mody w Rzgowie zgłaszają zapotrzebowanie na kilka tysięcy pracowników. Niestety dziś w naszym regionie nie ma wykwalifikowanych pracowników. Wygląda jednak na to, że wkrótce się to zmieni.

 

Uwaga!!!

Więcej informacji o naborze można uzyskać w Powiatowym Centrum Zarządzania Oświatą, al. 3 Maja 33 w Piotrkowie, tel. 44 732 31 30 (oraz na stronie internetowej powiatu piotrkowskiego).

 

Więcej w "Tygodniu Trybunalskim", od środy (12 sierpnia) w kioskach!


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klopi ~klopi (Gość)19.08.2015 17:20

pomysł jest dobry bowiem lepsza każda praca niż bezrobocie. no chyba że u nas bezrobocia nie ma

00


Alleluja! ~Alleluja! (Gość)16.08.2015 09:40

Włazów na tym forum co niemiara wspaniała inicjatywa kolejna ,,ileż to Pan Cubała zrobił dobrego przez tyle kadencji a jeszcze więcej zrobił dla piotrkowskiej społeczności pan Ptak. Tylko pytania? czemu wszyscy młodzi wieją z tej krainy szczęśliwości, skąd tylu pochlebców na forum i dlaczego kolejną kadencję przechodzi Pan Cubała , Żałosne chłopki którym każdą ciemnotę można wcisnąć, Później z tej radości swoje szczęśliwe dzieci na magazyny na śmieciówkę wysyłają w tej krainie szczęśliwości Pana Cubały i Ptaka. Ciekawe czy ten stronniczy porta-lik puści tego posta !

32


Antoni ~Antoni (Gość)16.08.2015 09:25

Niech ten Cu-bała sam się zatrudni u Ptaka po starej znajomości innych za 5 zł na godzinę nie uszczęśliwia !

51


xx ~xx (Gość)08.08.2015 22:38

Pani Ptaku już dziękujemy. Najpierw zajął się stadionem Piotrcovii a potem zespołem Piotrcovii.

100


Lenny ~Lenny (Gość)08.08.2015 08:48

Aga a co ty tam robisz? Będą lekcje stylu i osobowości?
ć

00


aaaa4 ~aaaa4 (Gość)08.08.2015 13:04

Brawo. Rzesze bezrobotnych będą kształcone chyba, że zamierzacie zastąpić Chiny w tej branży tymi ludźmi.
Przemysł włókienniczy padł min. 20 lat temu, więc po co ściemę robić i ludzi łapać na szkółki i edukację bez przyszłości. Rzecz jasna by nauczyciele mieli zajęcie.

41


Bird ~Bird (Gość)08.08.2015 06:47

Kolejna po akademii heringa wytwornia niewolnikow za psie pieniadze.Czy kiedys zostaniemy normalnymi europejczykami czy ciagle bedziemy tanimi wykwalifikowanymi robolami?

151


derenda ~derenda (Gość)08.08.2015 12:39

Skoro nauka praktyczna zawodu będzie w tym centrum w rzgowie to może to się udać

21


Smigol ~Smigol (Gość)07.08.2015 23:43

"Posiadamy olbrzymią bazę dydaktyczną. Dziś kształcimy w zawodach technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik hotelarz i technik hodowca koni - mówił Sławomir Przybył, dyrektor Zespołu Szkół" .
Faktycznie bardzo pokrewne kierunki z modą.
Może tak w przyszłym roku otworzyć seminarium dla księży albo technik elektrowni jądrowych?

100


Lenny ~Lenny (Gość)07.08.2015 21:52

Aga a co ty tam robisz? Będą lekcje stylu i osobowości?
ć

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat