Powiat piotrkowski wsparł organizacje pozarządowe

ePiotrkow Wtorek, 06 sierpnia 20195 2776
Przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujący się m.in. kulturą, ochroną dziedzictwa narodowego, dziedzictwa przyrodniczego czy ochroną promocji zdrowia odebrali we wtorek (6 sierpnia) z rąk starosty piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka umowy, na mocy których otrzymają dofinansowanie na realizację swoich zadań. W sumie powiat przekazał kilku organizacjom kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ładuję galerię...

Na początku spotkania starosta Piotr Wojtysiak podkreślił jak ważna jest misja, którą realizują na ziemi piotrkowskiej organizacje pozarządowe. - Od 3 lat powiat piotrkowski realizując swoje działania w różnych dziedzinach, w dużej mierze opiera się na organizacjach pozarządowych. Oferty, które skierowali państwo do samorządu powiatu są dla nas bardzo ważne. Dotacje, które przekażemy są to środki publiczne, a ja jestem przekonany, że będą one bardzo dobrze wykorzystane. Rok 2019 jest dla nas w pewnym sensie wyjątkowy, ponieważ obecnie aktualizujemy strategię rozwoju powiatu piotrkowskiego i tworzymy plan aktywizacji społecznej jego mieszkańców, a państwa doświadczenie może być dla nas bardzo użyteczne - powiedział starosta.

 

Po wręczeniu wszystkich dotacji rozmawialiśmy z Jarosławem Cyryngerem, prezesem Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi. - Nasza organizacja ma swoich członków, pacjentów w niemal każdym województwie. Nasza nowa członkini, pochodząca z powiatu piotrkowskiego zaproponowała, byśmy starali się o pieniądze właśnie z omawianej puli. Nasza misja polega na popularyzacji metody transplantacji i przekonywania społeczeństwa by nie bali się tego procesu. Narządy jednej osoby, której niestety już z nami nie ma, mogą niekiedy dać życie innemu człowiekowi. My od 30 lat staramy się o tym uświadamiać - powiedział nam sternik organizacji, która o dofinansowanie z powiatu piotrkowskiego starała się po raz pierwszy

 

Poniżej możecie zapoznać się ze wszystkimi zadaniami, które otrzymały dofinansowanie z tegorocznej puli.

 

Stowarzyszenie Szczepanowice na zadanie "Zawsze aktywni" - 6300 zł,

Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek "Kamilki" na zadanie "Ujarzmij stres. Odzyskaj radość" - 7000 zł,

Stowarzyszenie Senior Uśmiech na zadanie "Zdrowie najważniejsze" - 6900 zł,

Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi na zadanie "Mamy w sobie niejedno życie" - 7000 zł,

Stowarzyszenie Twórcza Inicjatywa Kulturalno – Oświatowa TIKO na zadanie "Zdrowo w Rękoraju" - 7000 zł,

Klub Rowerowy TANDEM na zadanie "W harmonii z przyrodą - 6900 zł,

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Grabica „Nasza Ziemia Piotrkowska” na zadanie "Człowiek a Dolina Pilicy - spływ kajakowy propagujący prawidłowe postawy ekologiczne" - 5800 zł.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (5)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.08.2019 19:46

Kiedy będą realizowane te działania Amazonek

01


gość ~gość (Gość)06.08.2019 18:26

Oddziały w szpitalu to nfz likwiduje pod rządami pis, nie dając odpowiedniej kasy na szpitale. Za to na loty samolotami przez dygnitarzy pieniądze są

01


gość ~gość (Gość)06.08.2019 18:24

Super sprawa dla organizacji. Brawo

02


gość ~gość (Gość)06.08.2019 18:21

To raczej nie starosta tylko nfz pod rządami pis nie finansuje szpitali i dlatego upadają. A brawo dla powiatu za wspieranie działań profilaktyki prozdrowotnej

12


sos ~sos (Gość)06.08.2019 15:58

Szkoda tylko że Pan Starosta likwiduje oddziały w szpitalu Powiatowym!!!!

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat