Powiat piotrkowski na 9. miejscu w ogólnopolskim rankingu

ePiotrkowRegion Środa, 30 września 20204 2281
Przyznano statuetki w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019. Dziewiąte miejsce w zestawieniu samorządów do 120 tysięcy mieszkańców zajął powiat piotrkowski. Wyróżnienie i dyplom odebrał starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, który wraz z wicestarostą Dariuszem Magaczem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Bernardem Matyszewskim reprezentował nasz powiat podczas XXVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Rawie Mazowieckiej.
fot. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie

W porównaniu do zeszłorocznego rankingu, powiat piotrkowski poprawił się o jedną pozycję. W kategorii od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców najlepsze okazały się samorządy: ostródzki, kędzierzyńsko-kozielski oraz tomaszowski (woj. lubelskie). 16. miejsce w zestawieniu zajął powiat tomaszowski z województwa łódzkiego.

 

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

 

W kategorii miast na prawach powiatu 11. miejsce zajął Piotrków Trybunalski, który w poprzedniej edycji był na 6. 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

aha ~aha (Gość)30.09.2020 13:04

Brawo, Krzysiu bierz przykład jak rządzić

11


gość_lula ~gość_lula (Gość)30.09.2020 13:34

A przez kogo są oceniane i jak? Był ktoś i oglądał nasz dobrobyt?

50


gość_garad ~gość_garad (Gość)30.09.2020 10:47

Miła niespodzianka najlepiej z województwa łódzkiego fiu fiu

32


gość_moseja ~gość_moseja (Gość)30.09.2020 10:46

Brawo, widać że się starają

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat