Powalone drzewa, zalane posesje. Skutki burz w regionie

ePiotrkowRegion Niedziela, 21 czerwca 202017 15413
Około 20 interwencji podjęli strażacy z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego w związku z gwałtownymi burzami, jakie nawiedziły nasz region. Najwięcej pracy było w gminach Wola Krzysztoporska i Moszczenica. Problemy pojawiły się też w innych miastach naszego regionu. Strażacy ochotnicy z Lubochni pracowali m.in. przy osuszaniu zalanego budynku.

Dużo pracy mieli strażacy z OSP Lubochnia

 

- Większość interwencji w powiecie piotrkowskim dotyczyła zalanych budynków mieszkalnych, piwnic. Poza tym działaliśmy też przy uprzątaniu połamanych konarów drzew. W czasie burzy zerwana została też jedna z linii telekomunikacyjnych. W Woli Krzysztoporskiej, w oczyszczalni ścieków strażacy nadal pracują przy wypompowaniu wody, której wysoki poziom spowodowany jest intensywnymi opadami deszczu - powiedział nam mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

W niektórych miejscach Piotrkowa wskutek nawałnic mieszkańcy są pozbawieni prądu. Problemy mogą występować przy następujących ulicach: Chrobrego, Czarna, Fabryczna, Gospodarcza, Żeromskiego, Reymonta, Żwirki, Ciepła, Kolejowa, Mieszka I, Pasaż Rudowskiego, Piastowska, Przemysłowa, Sosnowa, Targowa, Torowa, Wiśniowa, al. 3 Maja, Próchnika, Roosevelta, Dmowskiego, Słowackiego.

 

Dużo pracy związanej z nawałnicą mieli też m.in. strażacy z powiatu tomaszowskiego. Ci z Lubochni także osuszali zalane budynki (na zdjęciu) i usuwali zalegające na drogach konary.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.06.2020 09:04

To nie muj problem

06


sad ~sad (Gość)22.06.2020 11:28

i gdzie ta susza i gdzie te upały co rok temu, wmówili nam że globalne ocieplenie, co juz przeszło, a może po prostu jest tak że kazdy rok bywa inny

36


xn. ~xn. (Gość)22.06.2020 09:18

Po prostu lata mokre przeplatają się z okresami suchszymi. Tak było w naszej szerokości geograficznej i tak będzie. Gdzieś w połowie lat 70-tych Anglię nawiedziła susza. Coś około trzech czy czterech miesięcy nie spadł wtedy porządny deszcz. I to na Wyspach. Co nie przeszkodziło temu ,że w roku następnym te same Wyspy nawiedziły olbrzymie powodzie. Straty były większe niż w okresie tzw. suszy. Tym bardziej ,że Anglicy mieli kłopoty gospodarcze. A niektórzy wieszczyli już apokalipsę. A trawy jednak trzeba kosić. Co niektórzy się pewnie przekonali w ostatnich dniach.

50


gość ~gość (Gość)22.06.2020 08:13

U mnie przewróciło rower a był oparty o ścianę.

76


mag ~mag (Gość)22.06.2020 07:28

Takie deszcze dawniej to była norma. Ludzie nie mogli siana czy koniczyny wysuszyć, nie mogli kosić zbóż bo w polu było za mokro, ciężki sprzęt nie mógł wjechać. Na ulicach potoki. Często idąc ulicą wody było po kostki. To ostatnie suche lata odzwyczaiły nas od deszczu. Ile razy ogłaszano zakaz wstępu do lasu bo susza. To już lepiej niech trochę popada. Nie narzekajcie. Szkoda każdego zalanego budynku i ludzi w nim mieszkających. Czy pamiętacie jak wyglądała ul. Narutowicza po deszczu? To była rzeka, woda wdzierała się do budynków niemal zawsze.A co się działo na ryneczku - ul. Wojska Polskiego. To samo. Trzeba przeczekać i cieszyć się, że chociaż trochę nam podleje ogródki, pola, lasy.

230


alojzy k ~alojzy k (Gość)21.06.2020 22:47

Wiecej betonu kosteczek zasypywania przydroznych rowów woda nie ma gdzie odplywac i wsiakac

401


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga21.06.2020 21:20

Mimo wszystko życzę Wszystkim spokojnego,bezburzowego tygodnia.
Pozdrawiam.

205


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat