Potrzebujesz darmowej pomocy prawnej?

ePiotrkow Niedziela, 07 lipca 20192 2786
Każda osoba, której nie stać na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej może skorzystać z darmowych porad, które udzielane są w Piotrkowie Trybunalskim.

Od 2016 roku w Piotrkowie funkcjonują punkty darmowej pomocy prawnej dla osób potrzebujących. W samym 2018 roku specjaliści prawa udzieli blisko 1200 porad.


W minionym roku wprowadzono zmiany w ustawie, która regulowała udzielanie bezpłatnych porad prawnych: zaczęły funkcjonować nowe usługi (nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja). Nowa usługa nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego obejmuje rozpoznanie problemu i udzielenie porady dostosowanej do indywidualnej sytuacji osoby korzystającej z porady. Osoba korzystająca jest informowana o przysługujących jej prawach oraz spoczywających na niej obowiązkach. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje różnorodne dziedziny, np. sprawy mieszkaniowe oraz problemy z zakresu ubezpieczeń społecznych.


Od 1 stycznia 2019 roku do uzyskania pomocy uprawniona jest każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.


Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) i jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (NPO).
Dwa punkty NPP działają w Urzędzie Miasta przy ulicy Szkolnej 28 (pokój 104) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 12.30 i 13.00 – 17.00.
Punkt NPO zlokalizowany jest w al. 3 Maja 28/34 (pokój 206), czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.00 – 17.00, a w piątki w godz. 8.00 – 12.00.

Do wszystkich punktów obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 44 732-18-00.


Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.


Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Kobiecie w ciąży udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.

 

(źródło: UM Piotrków Trybunalski)


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fghfgh ~fghfgh (Gość)07.07.2019 12:00

Mnie nie stać, choć pracuję i muszę fundować porady prawne ludziom, którzy nie pracują. To jest chore.

31


X2 ~X2 (Gość)07.07.2019 09:08

Kolejna lipa jak kwota wolna od podatku

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat