Potrzebna krew dla kobiety, która ucierpiała podczas zderzenia z uciekającym złodziejem auta

Strefa FMRegion Poniedziałek, 24 lutego 202030 20646
Kobieta poszkodowana w wypadku spowodowanym przez 41-letniego Gruzina uciekającego wczoraj przed piotrkowskimi policjantami potrzebuje pomocy.

Mężczyzna zginął w wyniku odniesionych obrażeń, a wcześniej spowodował czołowe zderzenie z 43-latką prowadzącą nissana. Mieszkanka naszego regionu pilnie potrzebuje teraz krwi, a w zbiórkę włączyli się m.in. piotrkowscy strażacy. - Jedną z poszkodowanych w wypadku osób jest kobieta, która pracuje w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Ona uczestniczyła w tym wypadku nie ze swojej winy, ale niestety doznała poważnych obrażeń. Teraz potrzebuje krwi, a my postanowiliśmy zorganizować jej zbiórkę. W naszym gronie akcja już trwa, ale apelujemy do każdego, kto w najbliższym czasie będzie krew oddawał, by przy tej okazji przekazał ją na rzecz Magdaleny Dawidowicz, która przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu przy Rakowskiej w Piotrkowie. Trzeba podczas pobrania te dane podać pielęgniarce lub opiekunowi medycznemu. Krew na rzecz pani Magdaleny można oddać w każdym punkcie pobrań w całym kraju - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy KM PSP w Piotrkowie.

 

Zbiórka krwi dla Magdaleny Dawidowicz odbędzie się między innymi w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. Zaplanowano ją na 1 marca w godz. 10:00-13:30.


Przypomnijmy jak doszło do wypadku. W niedzielę około 16:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu, właścicielowi nożem groziło dwóch obywateli Gruzji. Dyżurny zaalarmował wszystkie patrole pełniące służbę na terenie Piotrkowa o tym, że poszukiwany jest kierowca podróżujący fordem focusem. Niedługo później namierzono pojazd, który kierował się w stronę Rozprzy. Podjęto za nim pościg. Uciekający w pewnym momencie wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka nissanem. W wyniku tego wypadku zginął kierujący fordem. Jadący z nim pasażer - również obywatel Gruzji - i kobieta prowadząca nissana zostali przewiezieni do szpitala.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.02.2020 21:59

Nie ma znaczenia jaka grupe krwi oddajesz. Ważne, zeby podczas oddawania poinformować dla kogo oddajemy. Wtedy ta osoba dostaje wlasciwa dla siebie grupe w pierwszej kolejnosci!

61


za chwilę będzie jeszcze gorzej ~za chwilę będzie jeszcze gorzej (Gość)24.02.2020 20:50

bandyci robią co chcą w tym kraju

30


gość ~gość (Gość)25.02.2020 21:44

Wszystko co złe to PiS ludzie czas na zastanowienie kobieta na intensywnej terapii a wy polityczne potyczki uprawiacie co ma piernik do wiatraka Pani Magdalenie życzę szybkiego powrotu do zdrowia

20


gość ~gość (Gość)25.02.2020 15:45

Niema znaczenia jaką grupa liczy się ilość. Za inną grupę niż ma Pani pujdze wymiana, ILOŚĆ ma znaczenie ( litry )!!!

31


gość ~gość (Gość)25.02.2020 12:58

Grupa krwi nie ma znaczenia? Chodzi o zbiórkę ok dobra.

30


xn. ~xn. (Gość)24.02.2020 15:28

Pościg zakończony kompletną porażką. Kolejna kompromitacja policji. Samochód skradziony złom ,złodziej nieboszczyk ,drugi szpital, niewinna kobieta nie wiadomo czy z tego wyjdzie. Po co ścigać jak mają być takie efekty? Żeby to było tylko raz. Takie "pościgi" tak się u nas w Polsce najczęściej kończą.

78


gość ~gość (Gość)25.02.2020 08:31

Popieram Pana z pytaniem o grupę krwi... jest to bardzo ważny aspekt, jesli masz B- A Pani ma 0 to i tak nie dostanie twojej krwi... wiadomo rzecz

20


gość ~gość (Gość)24.02.2020 20:58

Czy ktoś może w końcu napisać jak grupa krwi, bo wszyscy piszą, ale nie o najważniejszym?

61


gość ~gość (Gość)24.02.2020 21:54

Nie ma znaczenia jaką posiada się grupę krwi. Ważne żeby oddać z zaznaczeniem dla konkretnej osoby a poszkodowana i tak dostanie właściwą dla siebie grupę krwi

41


gość ~gość (Gość)24.02.2020 18:55

Pis ubogacil Polskę było to do przewidzenia.

420


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat