Potrójny sukces młodych poetek

ePiotrkow Piątek, 17 czerwca 20110 4113
Potrójny sukces członków piotrkowskiego Studenckiego Koła Naukowego Literatów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (filia w Piotrkowie), którzy zdominowali konkurs literacki “Okno na świat”. Organizatorem konkursu była grupa “Centauro” z Łodzi. Nagrodzone poetki to: Agnieszka Dziedzic, Ewelina Migała i Martyna Rokita.

Jedna z laureatek – zdobywczyni II nagrody w dziale poezja i III miejsca w dziale proza (pierwszych miejsc nie przyznano) - Agnieszka Dziedzic podkreśla, że to jej największy do tej pory sukces. - Jestem studentką I roku studiów magisterskich. Pierwszy raz styczność z poezją miałam na warsztatach literackich dwa lata temu. Od razu zostałam dostrzeżona przez opiekuna grupy – dr Danutę Muchę. Wydałam już jeden tomik pt. “Świat Słońca”. Mam nadzieję, że kolejne wiersze ukażą się w następnym tomiku już niedługo – podkreśla Agnieszka Dziedzic, która debiutowała na łamach “Tygodnia Trybunalskiego”.

- To bardzo wrażliwa osoba – a to najważniejsze. Nauczyć pisania jednego wiersza można, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Na warsztatach literackich uczę tworzenia poezji, prozy i dramatu oraz twórczego myślenia. Zachęcam do podejmowania prób artystycznego otwarcia się na świat. Czasem okazuje się, że rodzą się z tego wspaniałe historie – takie jak pani Agnieszki – zaznacza dr Danuta Mucha.

Laureatki odbiorą nagrody 20 czerwca w Łodzi.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat