Potrącił pieszego na pasach i uciekł. Namierzyli go policjanci

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 03 grudnia 20209 5895
Wnikliwa praca policjantów piotrkowskiej dochodzeniówki doprowadziła do ustalenia sprawcy potrącenia mężczyzny na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło pod koniec września w gminie Grabica. 33-latek potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy 33-letniemu mieszkańcowi powiatu.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

20 września 2020 roku, kilkanaście minut po godzinie 20.00, 33-letni mężczyzna przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, prowadząc rower. W chwili, gdy zbliżał się do wysepki przy osi jezdni, został potrącony przez kierowcę nieustalonego na tamtą chwilę samochodu osobowego. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, nie zatrzymał się by udzielić pomocy leżącemu mężczyźnie. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W sprawie nie było świadków, ani kamer monitoringu, które mogłyby zarejestrować zdarzenie. Na miejscu piotrkowscy policjanci zabezpieczyli elementy karoserii pojazdu, który brał udział w zdarzeniu, co pozwoliło wytypować jego markę.

 

Dalsza analiza zebranego materiału dowodowego oraz współpraca z Ministerstwem Cyfryzacji, doprowadziła policjantów do wytypowania kilkunastu pojazdów, które potencjalnie mogły uczestniczyć w zdarzeniu. Ustalony właściciel osobowego polo został 2 grudnia wezwany do piotrkowskiej komendy. Do jednostki policji przyjechał z synem. Okazało się, że to właśnie 33-latek prowadził pojazd tego feralnego wieczoru. Mężczyźni zapewniali, że samochód nie był uszkodzony w ostatnim czasie, jednak funkcjonariusze dopatrzyli się na nim świeżych napraw lakierniczych. Syn właściciela przyznał się do spowodowania wypadku i przyznał, że napraw blacharskich dokonywał sam. 33-latek trafił do policyjnej celi. Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu, grozi kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc ~gość_gosc (Gość)03.12.2020 21:44

Wiadomo kto to?

10


IIIIIIIIIIds ~IIIIIIIIIIds (Gość)04.12.2020 08:34

Do więzienia i ciężkie prace 24h/24h. A później rozmowy z przedstawicielami społecznych ruchów więziennych LGBT.
Bardziej G.

20


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)04.12.2020 05:29

No kierowcy,dalej hejtowac rowerzyste,ze to jego wina.Przeprowadzal rower na przejsciu?Najwieksza zbrodnia,co ci piesi sobie wyobrazaja?
Wiezienie bez zawiasow i utrata prawa jazdy na 10 lat.Jedyna sluszna kara.

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)03.12.2020 22:05

Wiadomo ile miał lat?

10


gość_zenek martyniuk ~gość_zenek martyniuk (Gość)03.12.2020 19:28

Ciekawie czy kierowca polo był trzeźwy! Teraz po takim czasie napewno będzie był trzeźwy a może b nawalony jak bela

31


gość_taki michal ~gość_taki michal (Gość)03.12.2020 16:15

Kara powinna być surowa

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat