Potrącił dziecko na pasach i uciekł

PolicjaTomaszów Czwartek, 10 września 202010 7757
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę opla - sprawcę potrącenia na przejściu dla pieszych 15-letniej dziewczyny. Mężczyzna wraz 37-letnim pasażerem uciekli z miejsca wypadku, nie interesując się stanem zdrowia nastolatki i nie udzielając jej pomocy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.
fot. policja
fot.: Policja Tomaszów

Dyżurny tomaszowskiej jednostki policji 7 września tuż przed godziną 17 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Luboszewach w gminie Lubochnia. Na miejsce natychmiast została skierowana karetka pogotowia i policyjne patrole. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że 15-letnia mieszkanka tej miejscowości przekraczała jezdnię przez przejście dla pieszych, gdy kierowca osobowego opla nie ustąpił jej pierwszeństwa, potrącił ją, a następnie odjechał, nie udzielając pomocy. Załoga karetki pogotowia przewiozła poszkodowaną do szpitala w Łodzi.  

 

Zespół policjantów zabezpieczył ślady niezbędne do ustalenia sprawcy. Do działań włączyli się również funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Intensywna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza doprowadziła do ustalenia, jaki pojazd brał udział w zdarzeniu i kto się nim poruszał w czasie wypadku. 8 września zatrzymany został 43-latek i jego młodszy kolega. Policjanci zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego starszy z mężczyzn usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Musi jednak liczyć się ze zwiększeniem tej kary. bowiem zbiegł z miejsca zdarzenia. Jego 37-letni kompan, który w czasie zdarzenia był pasażerem opla, usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy, mimo ciążącego na nim obowiązku, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.09.2020 14:42

Pewnie kolejna święta krowa na przejściu z głową w smartfonie..

622


sfghgfh ~sfghgfh (Gość)10.09.2020 15:25

15 latka to już nie takie dziecko i ma trochę oleju w głowie... Szła pewnie wgapiona w telefon jak pisał poprzednik. Nie tłumaczy to sprawcy potrącenia, ponieważ uciekła z miejsca wypadku. Niestety nie może być tak, że piesi zawsze są niewinni.

219


gość ~gość (Gość)10.09.2020 22:29

Nie znasz sytuacji to nie oceniaj to jest dziecko mojego kolegi do gościa dotarli po 16 godzinach jeśli uciekł z miejsca zdarzenia to był trzeźwy?

50


gość ~gość (Gość)10.09.2020 19:53

Mogę komuś tanio pożyczyć hulajnogę.

03


gość ~gość (Gość)10.09.2020 17:37

A znasz dokładny przebieg zdarzenia? Domniemam jak mogło być lecz nie tłumaczę kierowcy. Uciekł, nie udzielił pomocy więc tak czy inaczej jego wina.

90


gość ~gość (Gość)10.09.2020 16:43

Dwoch debili pod rzad napisalo komentarz.Kierowca potracil na przejsciu pieszego i uciekl,a ci pisza,ze pieszy winny.Rece opadaja.

121


gość ~gość (Gość)10.09.2020 14:33

Co za patologia! Takiego powinni do beczki i z wodospadu. Pewnie obydwoje koledzy byli na bani! Dno, dna i pełno mułu. Zabrać prawko i do kamieniołomów!

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat