Potęga natury w Śnieżnych Krużgankach

ePiotrkow Środa, 07 sierpnia 20190 1066
Od 11 sierpnia do 4 września w Galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum Idei "Ku Demokracji" prezentowana będzie wystawa fotografii Iwony i Dariusza Piasta „Potęga natury”.

Prezentowane fotografie pochodzą z wypraw do Szkocji, Islandii i włoskich Dolomitów. Powstały w latach 2014-2015. To pierwsza wystawa fotografującego małżeństwa, które ma nie tylko wspólną pasję, ale i podobne spojrzenie na otaczający nas świat.

 

- Od 9 lat jesteśmy zaangażowani całkowicie amatorsko w fotografię krajobrazu, którą traktujemy jako odskocznię od trudów życia codziennego oraz relaksujący i interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu - mówi Dariusz Piasta. 

 

- Moim zdaniem kluczem do sukcesu w fotografii krajobrazu jest to, że trzeba znaleźć się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, aby móc napawać się ulotnym pięknem chwili - mówi Iwona Piasta. 

 

Wystawa fotograficzna „Potęga natury” to zestaw prac, którymi autorzy postanowili uświadomić odbiorcy, jak mocno oddziałuje na nas natura. - Na niektórych fotografiach niebo pełne chmur łączy się z ziemią poszarpaną linią horyzontu, na innych woda rozlewa się miękko w ciasnych ramach kadru. Kolorystyka zdjęć oddaje tytułową potęgę natury: raz są to złote zachody i wschody słońca cieszące oko spokojem, innym razem sino szare zmierzchy, budzące niepokój i rzucające cień tajemniczości. Wydaje się, że zrobiono miliony zdjęć tej samej góry, tego samego potoku, tego samego kamienia zanurzonego przy brzegu. A jednak… Za każdym razem to miejsce może wyglądać inaczej. Bo fotografia krajobrazowa, to nie tylko umiejętność zapisywania na matrycy zastanej rzeczywistości, ale przed wszystkim wrażliwość autora, którego zachwyciła magia chwili i otoczenia przy wciskaniu spustu migawki - mówi kurator wystawy Witold Stawski. 

 

Wernisaż wystawy już w niedzielę 11 sierpnia o godz. 18.00. Wstęp wolny, wejście od pl. Kościuszki.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat