Posterunki wracają do małych miejscowości

ePiotrkow Czwartek, 08 grudnia 201616 8975
Kilka dni temu informowaliśmy, że posterunek (może nawet komisariat) policji powróci do Woli Krzysztoporskiej. Już wrócił do miejscowości Drzewica w powiecie opoczyńskim.

Ładuję galerię...

Uroczyste otwarcie posterunku policji w Drzewicy odbyło się 7 grudnia. To odpowiedź na oczekiwania społeczne przekazywane podczas debat organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Opocznie, a także efekt starań posła na Sejm Rzeczypospolitej Roberta Telusa. Odnowiony posterunek został przywrócony w piętrowym budynku, użyczonym przez miasto, usytuowanym przy ulicy Sikorskiego 1 w Drzewicy. Służbę pełnić tam będzie 8 policjantów.

 

Inwestycja kosztowała ponad 300 tys. zł. Budynek zyskał parking. Został poddany termomodernizacji.

 

W uroczystości z udziałem komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego, zastępcy KWP w Łodzi insp. Dariusza Walichnowskiego, komendanta powiatowego policji w Opocznie insp. Marek Grzegory-Roróg oraz kadry kierowniczej Łódzkiego Garnizonu Policji uczestniczyli także zaproszeni goście. Wśród nich poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Robert Telus, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marcin Szmaja, starosta opoczyński Józef Róg, burmistrz gminy i miasta Drzewica Janusz Bernard Reszelewski oraz prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku Jarosław Olbrychowski.

Kierownikowi posterunku zostały przekazane symboliczne klucze do budynku.

 

Wnioski jakie zostały wyciągnięte z konsultacji społecznych nie zostawiały żadnych wątpliwości. Mieszkańcy oczekiwali powrotu posterunku policji do miasta. Od 2000 r. na terenie Drzewicy funkcjonował komisariat policji, od 2006 roku siedzibą drzewickich policjantów był właśnie budynek przy ulicy Sikorskiego. Obiekt, który od lat użyczało na ten cel miasto. W 2015 roku podjęto decyzję aby w miejsce komisariatu powstało Ogniwo Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie z siedzibą w Drzewicy. - Biorąc pod uwagę rozmowy z mieszkańcami i samorządowcami policja, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, podjęła działania zmierzające do utworzenia w Drzewicy posterunku. Oczywiście budynek przekazało na ten cel miasto, dodatkowo samorząd zaoferował pomoc finansową na remont pomieszczeń, które od lat nie był odnawiane – informuje opoczyńska policja.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

v ~v (Gość)11.12.2016 15:00

jak w koncu przestaniemy sie pi.e..rdoo/lic w przestrzeganie milioona praw byle łacha to i policjant nie bedzie sie bal ze go wywalą bo byle mendzie pr...z.y/pi./e.rdolil//. a wtedy bedzie lad i porzadek... a tak to sie glasze tych frajerow a oni dalej rozrabiaja..

00


r ~r (Gość)09.12.2016 18:16

chcecie policji ktora broni i sie nie boi... koniec z nagrywaniem policji. byle lacha nagrac nie mozna a policjata zawsze..
a za komuny w pie.rdal byl i byl porzadek,

10


luzik luzikranga08.12.2016 23:40

Pałace już są. A kiedy policyjna szlachta wyjdzie do ludzi? Na ulicę, żeby łobuz musiał się zastanowić, czy warto rozrabiać?

20


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)09.12.2016 10:28

~oko (Gość) - to znaczy czego potrzebują brawo pis trzyosobowych posterunków, ciekawe kto i kiedy spotka tam kogokolwiek biorąc pod uwagę urlopy-zwolnienia powrót do pełnopłatnych zwolnień- szkolenia i inne delegacje. Co za ciemnota - najciekawiej jest na forum jak ujawniają się tacy właśnie spece pislamscy a parówy wybuchły czy nie !!! PROPAGANDA! To już było i był to niewydolny system, duże komisariaty mają dyżurnych -stały kontakt telefoniczny- mobilne patrole. a przede wszystkim komendantów odpowiadających imiennie za bezpieczeństwo, jest się do kogo zgłosić ze skargą! A teraz ciekawie będzie powrót do schematów komunistycznych - żałosne !!!

21


gość ~gość (Gość)08.12.2016 22:33

Ludzie upierają się na te posterunki nie zdając sobie sprawy z jednej rzeczy. Skoro pełni w nim służbę 8 policjantów to kto tam właściwie jest i kiedy ? Przecież to raptem 4 patrole, w dodatku pracujący na zmianę oraz w weekendy i święta, mający prawo do urlopów itd.. Oznacza to, że na jednej zmianie jest 2 policjantów. Jeśli pojadą w teren to taki komisariat zamykany jest na 4 spusty. Jeśli pojadą z interwencją, to na drugą interwencję nie ma co liczyć.
O wiele lepsze rozwiązanie jest utworzenie większych komisariatów, z większą obsadą. Bo przynajmniej ktoś jest. Nawet jeśli komisariat taki obskoczyć ma kilka gmin.

10


Igorek ~Igorek (Gość)08.12.2016 18:39

Co z tego, skoro złodziej i bandyta ma więcej praw niż policjant. Zdjęcie policjanta jest w internecie, a bandyty nie można pokazać, bo ma prawo do ochrony wizerunku. Co by sąsiedzi pomyśleli, jakby wiedzieli, że diler, złodziej czy pedofil. jeszcze odszkodowanie trzeba by było mu płacić...

10


izaa ~izaa (Gość)08.12.2016 18:22

Gdzieś trzeba upchnąć 40 letnich emerytów

21


aaaa ~aaaa (Gość)08.12.2016 17:09

jak zaczniecie płacić za utrzymanie policjantów, to się odwidzi

02


gość ~gość (Gość)08.12.2016 14:30

Brawo! Szkoda, ze po tylu latach proszenia!

31


oko ~oko (Gość)08.12.2016 14:18

Brawo PiS. To jest to czego potrzebują obywatele a nie bajek o TK!

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat