Posterunek policji powraca do gminy Rozprza!

ePiotrkow Piątek, 19 maja 201716 11722
Już w przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego posterunku policji w Rozprzy. W czasie ostatniej sesji Rady Gminy radni zdecydowali o przekazaniu na rzecz Skarbu Państwa działki pod nowy budynek posterunku policji. Aktualnie najbliższy posterunek znajduje się w Gorzkowicach i tam też przyjmują dzielnicowi przydzieleni do gminy Rozprza.
fot. UG Rozprza

- Jednak prawdopodobnie już na początku przyszłego roku mieszkańcy naszej gminy będą mogli udać się po pomoc do nowego posterunku przy ulicy Sportowej w Rozprzy – informują nas władze tej gminy. - Najważniejszą kwestią było przekazanie odpowiedniej działki pod budynek. Znajduje się ona przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Rozprzy. Wspólne działania Komendy Miejskiej Wojewódzkiej pozwoliły na wygospodarowanie placu przy ulicy Sportowej.

 

Komendant policji w Piotrkowie inspektor Dariusz Partyka (w związku z podjęciem uchwały przez radnych) zapewnił, że środki na budowę nowoczesnego i funkcjonalnego budynku posterunku policji są już zabezpieczone. Prace budowlane mają ruszyć jak tylko zostanie wyłoniony wykonawca robót. Ich zakończenie planowano wstępnie na wiosnę przyszłego roku (o ile pozwoli na to pogoda). - Cieszę się bardzo, że poprawi się bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Dzięki nowemu posterunkowi, o który zabiegałem od dawna zwiększy się szybkość reakcji służb mundurowych, a dzięki temu mieszkańcy naszej gminy będą mogli czuć się bezpieczniej – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sprawdzić trzeźwość włodarzy ~sprawdzić trzeźwość włodarzy (Gość)20.05.2017 20:20

Mam pytanie. Dlaczego każdego obywatela można skontrolować czy jest pod wpływem alkoholu tym bardziej w trakcie pracy a na przykład włodarzy gmin nie? Czy wójt w trakcie pracy może być pod wpływem alkoholu albo jego zastępca. Pytam sie bo trzeźwość włodarzy różnych gmin ma wiele do życzenia. Ja na przykład jestem badany na trzeźwość gdy wchodzę do pracy a wójtowie to nie? Proszę o odpowiedź

40


odpowiadam ~odpowiadam (Gość)21.05.2017 06:27

Jeżeli dany wójt reprezentuje gminę to nawet w niedziele powinien być trzeźwy bo wykonuje w tym czasie pracę. Ale kto to sprawdzi jak to są układy to inna sprawa.

21


ja ~ja (Gość)20.05.2017 16:01

A to aż trzeba stawiać nowy budynek???? Przecież gmina ma nadal budynki gdzie kiedyś był posterunek Mozna od razu im udostepnić i problem rozwiązany I BEZ KOSZTÓW

10


pds ~pds (Gość)20.05.2017 10:41

może ktoś w końcu raczył by skontrolować co się na protektorze dzieje !!!!!!!

20


Witek ~Witek (Gość)19.05.2017 21:34

Patrząc na fotkę to same wypasy tyłki furami wożą i jak taki na pieszo złodzieja złapie

20


Iro ~Iro (Gość)19.05.2017 21:31

A w Moszczenicy boją się zrobić...

40


astalavista ~astalavista (Gość)19.05.2017 21:29

Posterunek powraca, przystanek postawią, rów skoszą - SENSACJA.

61


ixik ~ixik (Gość)19.05.2017 20:33

Może skończą się w końcu nocne imprezy umta umta i palenie gum pod gimnazjum.

40


chemik ~chemik (Gość)19.05.2017 15:52

NARESZCIE!!! Może coś się ruszy i Rozprza przestanie przypominać Dziki Zachód, gdzie wszystko wolno i wszystko może się zdarzyć....
No, chyba, że na posterunku osiądą miejscowi - przecież kuzynowi, wujkowi, szwagrowi, sąsiadowi, pociotkowi itd. mandatu się nie wlepi....

82


Bob ~Bob (Gość)19.05.2017 15:25

To dobre miejsce może w końcu zabiora dowody tym złomom z Zgk.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat