Pośrednictwo kredytowe, czyli fachowe doradztwo w pożyczkach

ePiotrkowKraj Środa, 11 lipca 20180 1984
Rynek pozabankowy nieustannie się rozwija. Według raportu Biura Informacji Kredytowej “Kredyt trendy”, w pierwszym półroczu 2017 roku branża pożyczkowa pozyskała 24 tysiące nowych klientów. Instytucje pozabankowe udzieliły 692 tysiące pożyczek, aż o 9,4 procenta więcej niż w roku poprzednim. Pożyczkodawcy wręcz odbierają klientów bankom, a liczba ofert pożyczkowych cały czas wzrasta. Kiedy zechcemy z nich skorzystać, możemy poczuć się zagubieni. We właściwym wyborze pomoże nam usługa zwana pośrednictwem kredytowym.

Pośrednictwo kredytowe w sektorze pożyczek


Pośrednictwo kredytowe polega na świadczeniu usług związanych z pomocą w znalezieniu oferty pożyczki, odpowiadającej wymaganiom klienta. Pośrednik zdecydowanie lepiej orientuje się w rynku pozabankowym, dlatego szybko przedstawi nam najlepsze propozycje wsparcia finansowego. Pieniądze z pożyczki pozabankowej można przeznaczyć na dowolne cele. Będą doskonałym sposobem, aby pokonać przejściowe trudności z budżetem i zrealizować plany, o których bez dodatkowych funduszy nawet nie moglibyśmy myśleć. Pośrednicy mogą świadczyć swoje usługi w placówkach albo online. Która z opcji jest dla klienta bardziej komfortowa?

 

Pośrednicy kredytowi w placówkach


Jeśli chcemy wziąć szybką pożyczkę przez internet, możemy skorzystać z usług pośredników, działających w placówkach stacjonarnych. Będziemy musieli udać się do punktu, w którym pośrednicy pomogą nam wybrać ofertę i przejść przez proces aplikacji o pożyczkę. To doskonała propozycja dla osób starszych albo nie czujących się pewnie, korzystając z usług finansowych w internecie. Niektórzy są tradycjonalistami i chociaż wiąże się to z koniecznością dojazdu i staniem w kolejkach, wolą bezpośredni kontakt. Trzeba jednak wiedzieć, że usługi takiego doradcy zwykle wiążą się z kosztami.

 

Pośrednictwo kredytowe świadczone drogą online


Pośrednictwo online jest darmowe. Nie musimy płacić żadnej opłaty za znalezienie pożyczki odpowiadającej naszym oczekiwaniom. To na pewno niepodważalny atut, szczególnie że zastrzyku gotówki szukamy wtedy, kiedy nasz budżet nie wystarcza na wszystkie potrzeby. Po wejściu na stronę internetową pośrednika pożyczkowego, wypełniamy udostępniony przez niego wniosek. Wpisujemy dane, które pozwolą wyselekcjonować najlepsze oferty. Rozpatrywanie formularza zajmuje nie więcej, niż kilkanaście minut. Pamiętajmy, aby uzupełnić wszystkie wymagane informacje, które pozwolą oszacować nasze zdolności kredytowe. Poza danymi kontaktowymi będziemy proszeni o szczegóły dotyczące:

 

- wykształcenia;
- stanu cywilnego;
- liczby osób zamieszkujących gospodarstwo domowe;
- źródła dochodu;
- sumy miesięcznych dochodów netto;
- pracodawcy;
- aktualnej formy zamieszkania.


Konieczne będzie też zrobienie przelewu weryfikacyjnego, w celu potwierdzenia naszej tożsamości. Kiedy instytucja pozabankowa odpowie na naszą aplikację, możemy prześledzić jej ofertę i przekonać się, czy faktycznie jest dla nas właściwa. Na tym kończy się pomoc pośrednika online. Nie wspiera nas w wypełnianiu wniosku, ale nie jest to konieczne. Proces ubiegania się o internetową pożyczkę pozabankową jest prosty i bezproblemowy.

 

Warto pożyczyć pieniądze z pośrednikiem kredytowym


Korzystanie z usług pośredników kredytowych ma wiele zalet. Szczególnie tych internetowych, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu, aby otrzymać ofertę perfekcyjnie odpowiadającą naszym wymaganiom. Serwisy internetowe pośredniczące w zawieraniu umowy między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, pozwalają też na złożenie wniosku. To znacznie przyspiesza nasze starania o uzyskanie dodatkowych funduszy. Zostaniemy poddani wstępnej weryfikacji, a następnie przekierowani na stronę wybranego pożyczkodawcy. Tam otrzymamy dokładną propozycję. Pamiętajmy, aby jeszcze raz prześledzić warunki pożyczki i mieć pewność, że znamy jej całkowity koszt.

 

Kiedy warto pożyczyć pieniądze z pośrednikiem? Przede wszystkim, jeśli po raz pierwszy korzystamy z usług sektora pozabankowego i jeszcze nie wiemy, czego tak naprawdę możemy oczekiwać. Pośrednik pomoże nam znaleźć instytucję pozabankową, która udzieli nam wsparcia finansowego, oszczędzając nasz czas na szukanie dobrych i sprawdzonych ofert. Firmy świadczące usługi pośrednictwa kredytowego współpracują z zaufanymi pożyczkodawcami, dla których tak samo liczy się zysk, jak i dobro pożyczkobiorcy.

 

Zagrożenia związane z szukaniem chwilówek z pośrednikiem


Korzystając z różnego rodzaju usług finansowych, na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać nasze bezpieczeństwo. Czy korzystanie z usług pośrednictwa finansowego może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami? W świecie nowoczesnych technologii dużym zagrożeniem jest kradzież tożsamości i związane z nią ryzyko osłabienia zdolności kredytowej. Udostępniając swoje dane w niewłaściwych miejscach, szybko możemy zostać oskarżeni o długi, które wcale nie będą należeć do nas.

 

Dlatego powinniśmy uważać, gdzie i komu podajemy dane kontaktowe i inne informacje dotyczące naszej osoby. Usługi pośrednictwa kredytowego nie będą wiązać z takim ryzykiem, jeżeli dobrze sprawdzimy firmę. W przypadku placówek stacjonarnych może to się okazać trudne. W znacznie szybszy i prostszy sposób sprawdzimy pośredników świadczących swoje usługi online. Możemy chociażby prześledzić opinie na ich temat, wystawione przez poprzednich klientów i upewnić się, że skorzystamy z pomocy profesjonalnych doradców. Wówczas ich wsparcie będzie nieocenione, a my szybko podpiszemy umowę na pożyczkę, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat