Posprzątali las w Borowej

ePiotrkowRegion Sobota, 05 grudnia 20209 2182
Żadna pogoda - nawet ta chłodna i śnieżna – nie jest w stanie popsuć „Lesznej niedzieli”. Tak też było w Borowej, gdzie 29 listopada zebrano się, by posprzątać las. A wszystko w ramach #lesznychallenge, do którego sołectwo Borowa nominowane zostało przez sołectwo Parzniewiczki (które wcześniej posprzątało „swój” las). Do akcji czynnie włączył się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Warto dodać, że akcji patronuje i czynnie w niej uczestniczy grupa miłośników czystych lasów Leszy Bełchatów.

Ładuję galerię...

W akcji sprzątania lasu wzięło udział około 50 osób, a mieszkańców Borowej i lokalnego KGW wsparli przyjaciele z Bełchatowa. - Zadanie dziś wykonaliśmy i chcieliśmy nominować do #lesznychallenge sołectwo Parzniewice. Chciałbym bardzo podziękować naszym mieszkańcom, ale także przybyłym gościom z Leszy Bełchatów. Jak widać po ilości zebranych worków śmieci – akcja się udała – mówi jeden z jej organizatorów, sołtys Borowej Artur Jędrzejczyk.

- Chciałbym mocno pogratulować mieszkańcom sołectwa Borowa, ale także zacnej i sympatycznej grupie Leszy Bełchatów, która pielęgnuje miłość do czystych lasów. Jako gospodarz tej ziemi bardzo serdecznie za to dziękuję – mówił również uczestniczący w akcji wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Nasza gmina będzie czysta, piękna, kolorowa, gdy będziemy naśladować mieszkańców sołectwa Borowa – dodał wójt.

Dla wszystkich, którzy nieco zmarzli podczas zbierania śmieci, ciepły poczęstunek przygotowało KGW Borowa.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_zbyszko ~gość_zbyszko (Gość)06.12.2020 00:42

Wójt to niech się do roboty weźmie a nie tylko lans na działaniach zwykłych mieszkańców

42


gość_moszczenica ~gość_moszczenica (Gość)06.12.2020 08:13

Brawo !!! Super inicjatywa.
Mam nadzieję że czyta to wójt Moszczenicy i sołtys i też zorganizuje taką inicjatywę :)

50


gość_t ~gość_t (Gość)05.12.2020 23:01

Super załoga. Sam z rodziną,z racji pandemii, jeździmy na spacery do lasu i przy każdej okazji zbieramy całą torbę śmieci. Nie masz lasu dla siebie, masz dla swoich dzieci i wnuków...

50


gość_gość lll ~gość_gość lll (Gość)05.12.2020 22:36

A ustawa śmieciowa miała to zmienić i miało być czysto.
Nie dajmy się okradać!!!!
Dobrze że są ludzie,którym zależy na pożądku, wystawcie miastu fakturę.
SZACUNEK????

41


gość_lokker ~gość_lokker (Gość)05.12.2020 21:50

Brawo Brawo szacun ogromny dla wszystkich uczestników tej akcji. Tylko szkoda że to dłógo nie potrwa mentalność ludzi jest taka że i tak będą wyrzucać do lasu bo ODBIÓR ŚMIECI bardzo podrożał.

31


jest wina brak kary ~jest wina brak kary (Gość)05.12.2020 20:37

Wystarczy nie śmiecić i uczyć tego na przyszłość młode pokolenia. Cyrk, jedni śmiecą , drudzy sprzątają,

70


Gm.Aleksandrow ~Gm.Aleksandrow (Gość)05.12.2020 19:15

Szacun :-)

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat