Posprzątali Wapienniki nad i pod wodą

ePiotrkowRegion Niedziela, 15 września 201918 10575
O tym, że wypoczywający na łonie natury często nie potrafią pozostawić po sobie należytego porządku, wiadomo nie od dzisiaj. Często np. przy zbiornikach wodnych można natknąć się na niemałe wysypiska śmieci. Skala problemu jest duża, o czym przekonali się uczestnicy akcji sprzątania Wapienników w gminie Sulejów. W akcji uczestniczyli między innymi nurkowie, którzy oczyszczali dno zbiornika.

Ładuję galerię...

Sami organizatorzy sprzątania podkreślają, że takie akcje są potrzebne w całej Polsce. - Z roku na rok turyści odpoczywający na Wapiennikach zostawiają po sobie coraz więcej śmieci. My cyklicznie przyjeżdżamy tutaj by przynajmniej spróbować w części to wszystko oczyścić. Mimo to, po dzisiejszej akcji wciąż zostało jeszcze sporo do zrobienia. Sprzątamy nie tylko na lądzie, ale również pod wodą. Udało się w tym roku zebrać grupę ponad 30 nurków, są np. osoby z Łodzi, ale również z bliższych okolic. Takie akcje organizowane są przez kluby nurków w całym kraju - powiedział nam Łukasz Lipiński z grupy nurkowej U-Dive, który wraz z pomysłodawcą akcji Karolem Plichtą, zorganizowali całe przedsięwzięcie.

 

Efektem działania naprawdę licznej grupy wolontariuszy było uzbieranie kilkudziesięciu worków nieczystości. Niekiedy zdarzało się, że znajdowali odpady naprawdę wielkie gabarytowo. Okazało się, że nie wszystkie śmieci zmieściły się do stojącego nieopodal kontenera, dlatego też część z nich uczestnicy akcji wywieźli z oczyszczanego miejsca osobiście.


Zainteresował temat?

12

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Stanisław Ryba ~Stanisław Ryba (Gość)16.09.2019 11:14

Zastanawia brak sulejowskich ekologów i "aktywistów" społecznych, którzy ostatni tak polubili głośno krzyczeć. Co się stało, że nie wspierali tak szczytnej inicjatywy?

92


slaw!!! ~slaw!!! (Gość)17.09.2019 12:48

BRawo!!!!

40


gość ~gość (Gość)17.09.2019 06:55

Wapienniki są terenem prywatnym. Fajnie że ludzie po ludziach-brudasach sprzątają. Burmistrz płacąc kolejny już raz za wywóz śmieci z tego terenu dopuszcza się naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Powinien wezwać do tego właściciela. To są pewnie już dziesiątki tyś. zł. Które zamiast inwestycji są "pakowane w śmieci z prywatnej posesji". Na ulicach brudno, chodniki zarośnięte tu nie ma kto posprzątać nie ma kasy.

72


jjjj ~jjjj (Gość)17.09.2019 10:07

a to nie jest teren prywatny? Nie powinien nakazu posprzątania dostać właściciel?

61


gość ~gość (Gość)16.09.2019 14:48

Powinni częściej tam sprzątać od tego są

08


gość ~gość (Gość)16.09.2019 11:36

Nareszcie się wzięli

17


Gall ~Gall (Gość)16.09.2019 09:41

Likwidacją dzikich wysypisk odpadów zajmuje się gmina. Potwierdza to art. 3 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - dalej u.u.c.p.g., który stanowi, że gminy są odpowiedzialne za gospodarowanie odpadami komunalnymi znajdującymi się na jej terenie. W związku z powyższym gmina powinna w mojej ocenie wystosować podziękowanie do tych organizatorów.

110


Nie tam jest czysto, gdzie sprzatają ale ~Nie tam jest czysto, gdzie sprzatają ale (Gość)16.09.2019 09:29

tam, gdzie nie brudzą. Polaka porządku należałoby uczyć przez 3 pokolenia "batem i karami finansowymi". Od wielu lat, większość Polaków nie wynosi należytego wychowania, określonych zasad i zachowań, z domu....

111


gość ~gość (Gość)15.09.2019 20:35

Posprzatali ale znajac życie przyjada swinie i znow bedzie syf co z tymi ludzmi jest przywioza ze soba żarcie ale śmieci juz nie zabiorą bo co miejsca nie ma. Nawet jak bedzie kosz stal 10m dalej to i tak nie pójdzie i nie wyrzuci. Najwidoczniej ci wszyscy ludzie którzy zostawili tam te śmieci to sa zwykle flejtuchy ciekawe czy w domu tez tak robią gdzie zechla tam smieci zostawi.

160


df ~df (Gość)15.09.2019 15:18

ta fajnie, no i posprzątali, i dają do zrozumienia tym co śmiecą by dalej nic sobie z tego nie robić, przyjadą za rok kolejne ziomale i utytułowane księżniczki andzie, powinno się takim dać mandat z 5000 tysięcy i niech spłacają skoro ich stać na tyle produktów i wozić się furami, czuje że niedługo w Polsce wejdzie socjal kredyt jak w Chinach, gdzie ludzie będą donosić na siebie w kazdej sprawie by mieć wyższy wynik w skali społeczenstwa, przez głupotę tępaków wpakujemy się w inwigilowany świat jak w Orwella 1984

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat