Posługiwał się dokumentami zmarłego

PolicjaTomaszów Środa, 14 lutego 20180 5257
Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 54-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna legitymował się dokumentami zmarłej osoby. Mistyfikacja wyszła na jaw podczas kontroli drogowej, gdy mundurowi stwierdzili, że kierujący pojazdem według policyjnych systemów nie żył od roku.

8 lutego o godzinie 23 na ulicy Grota Roweckiego w Tomaszowie policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Dodge. Kierowca pokazał funkcjonariuszom dowód osobisty, z którego wynikało, że jest 60-letnim mieszkańcem Gdańska. Podczas weryfikacji w policyjnych bazach danych okazało się, że dokument został zgłoszony jako skradziony w listopadzie 2016 r. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna, którego dane figurowały w dokumencie, zmarł w lutym 2017 r. - Aby wyjaśnić sytuację, kierujący został przewieziony do tomaszowskiej komendy – mówi oficer prasowy tomaszowskiej policji. - Mężczyzna upierał się, że podał prawdziwe dane osobowe. Na potwierdzenie recytował je z pamięci. Twierdził, że kiedyś zginął mu dowód osobisty. Inne dokumenty odnalezione przy nim wystawione były również na to samo nazwisko. Nie przekonało to mundurowych. Nawiązali kontakt z policjantami z Gdańska, którzy potwierdzili, że osoba wymieniona w dokumentach kierującego zmarła. Po dokładniejszych oględzinach policjanci zauważyli przeróbki w okazywanych dokumentach.

 

Policja ustaliła, że kierowca to 54-letni mieszkaniec województwa pomorskiego poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania od roku 2014. Został zatrzymany.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat