Posluchaj rozmów z kandydatami na prezydenta Piotrkowa

Strefa FM Piątek, 19 października 201853 8176
W Strefie FM prowadziliśmy dwutygodniowy cykl wyborczy, w którym rozmawialiśmy z kandydatami na radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich oraz kandydatami na prezydenta Radomska i Piotrkowa. Poniżej prezentujemy zapis rozmów z kandydatami ubiegającymi się o fotel prezydenta Piotrkowa.

Z kandydatami na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego rozmawiał Artur Wolski, dziennikarz Radia Strefa FMi portalu epiotrkow.pl:


Krzysztof Kozłowski kandydat KWW Solidarny Piotrków

 


Tomasz Sokalski, kandydat KWW TAK dla Piotrkowa

 


Grzegorz Lorek, kandydat KWW Prawo i Sprawiedliwość

 


Marlena Wężyk-Głowacka, kandydatka KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

 


Krzysztof Chojniak, kandydat KWW Razem dla Piotrkowa

 

 


Zapraszamy także na wieczór wyborczy w Strefie FM, który rozpoczniemy w niedziele o 20.30. Audycję poprowadzą Marcin Cecotka oraz Robert Gala. Reporterzy Strefy FM, po zamknięciu lokali wyborczych, będą zbierać informacje w sztabach wyborczych. Wstępne wyniki, relacje i komentarze znajdziecie także na portalu ePiotrkow.pl.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga19.10.2018 15:56

Według Chojniaka:

Cytuję:
Nowym elementem był projekt "Karty mieszkańca Piotrkowa", który zakłada wprowadzenie ulg i rabatów dla piotrkowian w instytucjach kultury, sportu i rekreacji.


Jakim nowym? http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/karta-miejska-w-piotrkowie-czyli-jak-urzad-miasta-wprowadza,3280499,art,t,id,tm.html

Cytuję:
Karta miejska w Piotrkowie, czyli jak urząd miasta wprowadza innowacje
Autor: Marek Obszarny 2015-02-15, Aktualizacja: 2015-02-16 10:32
źródło: Polska Dziennik Łódzki
Karta miejska w Piotrkowie
Do dziś w MZK można uzyskać kartę miejską, ale wartość ma ona raczej kolekcjonerską niż praktyczną.
Karta miejska w Piotrkowie ma już ponad 10 lat. Miała objąć różne usługi, skończyło się na biletach MZK. Wdrożenie karty kosztowało 860 tys. zł, a dziś planuje się wprowadzenie kolejnej. Jako innowację... - pisze tygodnik "7 Dni". Miała być udogodnieniem dla piotrkowian, a dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie Tryb., szansą na wydźwignięcie miejskiej spółki z poważnych kłopotów finansowych. Mieszkańcy mieli nią płacić nie tylko za przejazdy emzetką, ale i za wiele innych usług świadczonych w Piotrkowie, w tym za parkowanie. Karta miejska w Piotrkowie okazała się niewypałem, bo w mieście, w którym ważniejszą rolę w komunikacji pełnią minibusy niż emzetki, a strefę płatnego parkowania obsługuje prywatna firma, zwyczajnie nie ma racji bytu. Chętnych na kartę było więc niewielu, zwłaszcza, że początkowe korzyści z jej posiadania (tańsze przejazdy) zniknęły równie szybko jak się pojawiły.


Nie kto inny, jak obecny prezes MZK w lipcu 2008 podczas wprowadzania kolejnego podwyżki cen biletów podniósł cenę biletu na karcie miejskiej, zrównując ją z ceną biletu papierowego i zlikwidował wszystkie zniżki na karcie z powodu rzekomej ich niezgodności z prawem. Przed podwyżką normalny bilet papierowy kosztował 1,70 zł, a bilet na karcie w zależności od kwoty zasilenia od 1,30 do 1,60 zł. Dzięki zniżkom za przejechanie 1-3 przystanków płaciło się 50% ceny, czyli od 65 do 80 groszy, a po podwyżce 2 zł, tak jak za bilet papierowy. Podwyżka wyniosła więc nawet 207%. Co ciekawe, w Radomsku nadal obowiązują takie zniżki i nikomu nie przyjdzie na myśl, że są rzekomo niezgodne z prawem. Tam jednak kolega prezydenta nie ma minibusów, które dzięki karcie miejskiej miałyby dużo niższe dochody, więc trzeba było kartę udupić.

91


antydoda ~antydoda (Gość)19.10.2018 15:37

No i co luro peowska. No i gdzie ta Twoja walka ze smogiem przy pomocy elektrycznych autobusów? W Krakowie, Warszawie i Łodzi, gdzie jest ta nowoczesna komunikacja, o której tak gadasz, normy zanieczyszczeń w piątek według danych GIOŚ są poprzekraczane: W Wilanowie w Warszawie dopuszczalna norma zanieczyszczeń pyłu zawieszonego PM2,5 jest przekroczona sześciokrotnie. Czujnik zlokalizowany w al. Niepodległości pokazuje, że norma PM2,5 jest przekroczona o 276 proc., a PM10 o 187 proc. Wcale nie lepsza sytuacja panuje w Łodzi, gdzie stężenie PM10 wynosi 246 proc, a PM2,5 332 proc., a także w Gliwicach, Sosnowcu i Tarnowskich Górach, gdzie normy zanieczyszczeń są o co najmniej trzykotnie większe od poziomów dopuszczalnych przez Światową Organizację Zdrowia. "W Krakowie, gdzie norma pyłu zawieszonego PM10 została przekroczona szściokrotnie, prezydent wydał pierwszy stopień zagrożenia smogowego. Władze zaapelowały do mieszkańców, by ograniczali jazdę samochodem i skorzystali z komunikacji miejskiej, a szczególną uwagę powinni zwracać na jakość spalanego w piecach węgla i powstrzymać się z używaniem kominków" - źródło: https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2018/10/19/polakom-trudno-sie-oddycha-w-to-przedpoludnie-wrocil-smog/
No i powiedz peowska blondynko, co twoi koledzy z tego złodziejskiego ugrupowania z którego się wywodzisz zrobili, by walczyć ze smogiem. W Krakowie, Łodzi i Warszawa platfusy rządzą 12 lat, dorwali się do stołków tak jak ty teraz próbujesz, walą w nie i ludzi okradają na każdym kroku.
MASAKRA, DZIEWCZYNKO, do książek, bo jesteś na poziomie intelektualnym swojej koleżanki Joli Rutowicz.

65


Irena ~Irena (Gość)19.10.2018 16:12

Szanowna Pani , jest Pani Lewicowa i to problem. Pani nie ma pojęcia o rządzeniu. Kłamie Pani w swoich wypowiedziach. To przywilej lewaka !!!!!!

129


keny ~keny (Gość)19.10.2018 16:20

1) Wydaliśmy na Mediatekę 32 mln. Mogliśmy wydać tylko 8 mln. Ale projekt jest przestarzały? i nie spełnia warunków technicznych budynków pasywnych.
2) Obiekt w Oświęcimu kosztował tylko 16 mln złotych a miasto wydało 4 mln
3) Piotrków zajmuje 11 miejsce wśród powiatów/miast w województwie łódzkim
4) 5% procent taboru tzn. 3 autobusy? Wizja przednia.
5) A kiedy przyjdzie moment remontu Wojska Polskiego z ruchu? Pan Prezydent nie powiedział konkretów
6) Firmy które pan wymienił ile zatrudniają łącznie osób?
7) Jaka jest średnia zarobków mieszkańców Piotrkowa? Czy to ma dużo wspólnego z ilością takiej wielkiej ilości zakładów? Czy zaś odwrotnie?
8) Rozumiem, że skutecznie pan załatwił środki zewnętrzne na mediatekę, autobusy, budowę kopieliska na Bugaju

103


irena ~irena (Gość)19.10.2018 16:15

zapomniałam dodać: wypowiedz dotyczy Pani Marleny Wężyk - Głowackiej z ugrupowania PO

64


gość ~gość (Gość)19.10.2018 16:00

Marlena widać energię :)

59


Irena ~Irena (Gość)19.10.2018 15:55

Szanowna Pani , jest Pani Lewicowa i to problem. Pani nie ma pojęcia o rządzeniu. Kłamie Pani w swoich wypowiedziach. To przywilej lewaka !!!!!!

86


kazik626 ~kazik626 (Gość)19.10.2018 15:42

Przed wyborami wszyscy chca wszystko robic i zmieniac a co do czego dochodzi to po wyborach rece umywaja i siedza cicho

120


Dość pis. ~Dość pis. (Gość)19.10.2018 15:23

Dzięki Morawieckiemu pis i poplecznicy ich kojarzą się z łgarstwem.

58


Dość ciemnoty ~Dość ciemnoty (Gość)19.10.2018 15:22

każdy byle nie z pis i pisopochodny.

59


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat