Posłanka z naszego okręgu ostro o możliwych sankcjach za nieprzyjęcie uchodźców

ePiotrkow Piątek, 16 czerwca 201743 10766
Polska i Węgry nie dokonały relokacji ani jednego uchodźcy, Czechy zaś przyjęły jedynie... dwanaście osób. W ubiegły wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec trzech krajów, które miały "naruszyć obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady i (...) zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich". Oznacza to możliwość nałożenia na Polskę dotkliwej kary finansowej.
fot. WikiMedia Commons

Do komunikatu stanowczo odniosła się posłanka koła Republikanie z okręgu nr 10 - Małgorzata Janowska. - Wszczęcie procedury przez Komisję Europejską w stosunku do Polski o naruszenie unijnego prawa uważam za kpinę oraz ingerencję w nasze bezpieczeństwo i suwerenność - napisała na Facebooku.

 

W stanowisku unijnym, opublikowanym na stronie Komisji Europejskiej, czytamy m.in.: 

 

W ciągu minionych miesięcy Komisja wielokrotnie wzywała te państwa członkowskie, które nie dokonały jeszcze relokacji ani jednej osoby lub które nie zobowiązały się do relokacji, aby to uczyniły. Pomimo tych wezwań , i – naruszając obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady oraz naruszając zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich – Czechy, Węgry i Polska nie podjęły jeszcze wymaganych działań. W tych okolicznościach, jak wskazano w poprzednim sprawozdaniu w sprawie relokacji i przesiedleń, Komisja postanowiła wszcząć postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko tym trzem państwom.

 

Stanowisko rządu Prawa i Sprawiedliwości pozostaje jednak niezmienne.  Co ciekawe, sytuację na Facebooku postanowiła skomentować także posłanka koła Republikanie - Małgorzata Janowska.  -  Sytuacja w krajach, w których liberalnie pochodzono do kwestii multi-kulti, jest wystarczającym argumentem - napisała. 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

9

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MRE ~MRE (Gość)19.06.2017 08:46

Katolik weź tych imigrantów pod swój dach i za swoje ich utrzymuj skoro taki wierzący jesteś a oni zajmą się Twoją żoną Twoją córką a na końcu Twoją kozą.

21


ares1 ~ares1 (Gość)19.06.2017 08:34

Dlaczego wszyscy chcą tak mocno pomagać tylko nie swoimi rękoma???

30


katolik ~katolik (Gość)18.06.2017 14:50

Jeszcze raz odwołam się do wiary. Wstyd mi za te agresywne, pełne nienawiści i agresji komentarze. Tym bardziej, iż zakładam iż dokonali ich katolicy. Będę się za nich modlił. Usprawiedliwieniem jest to, że są to ludzie pod silnym wpływem indoktrynacji

13


ada ~ada (Gość)19.06.2017 07:44

Wszystkim zwolennikom przyjmowania uchodźców, a szczególnie politykom opozycji przypominam, że za pieniądze pana Sorosa uruchomiono stronę będąca portalem, za pośrednictwem, którego zainteresowani mogą zgłaszać różne formy osobistej pomocy tzw. uchodźcom. Można im oddać mieszkanie (serio), można dotować itp. Jeżeli jakiś lewak będzie chciał Was przekonać do przyjmowania emigrantów, wejdźcie na tę stronę i każcie mu się zarejestrować. Niech sam własnoręcznie podpisze zobowiązanie, że bierze wesołych 30 letnich byczków na własne barki, swoje i swojej rodziny. Strona ta funkcjonuje już długo i jakoś nikt z postępowych polityków ani celebrytów nie odważył się zgłosić tam swojego osobistego akcesu. W ogóle zainteresowanie jest znikome, ciekawe czemu. Łatwo zapraszać gości do kogoś i na jego koszt. Refleksja przychodzi, gdy trzeba to zrobić na własną odpowiedzialność. Lewacy to kosmiczni wręcz hipokryci. Jak myślicie czy politycy PO i Nowoczesnej wysłaliby własne dzieci na wymianę kulturalną do rodzin muzułmańskich? Może im to zaproponujmy? Taka akcja łamania stereotypów pod hasłem Bruksela stolicą Europy, Mollenbec dzielnicą tolerancji

31


katolik ~katolik (Gość)16.06.2017 09:21

Czy tego uczy nasza wiara ? Nienawiści, zawziętości ,ksenofobii,barku toerancji czy też miłości do bliźniego w potrzebie. Pani poseł opamiętania ! Żenujące to wszystko i poniżej godności ludzkiej

1234


okok ~okok (Gość)18.06.2017 13:27

Zakłady pracy w naszym mieście, rolników w okolicach Grabicy i magazyny zalali nam Ukraińcy, ludzie jeszcze wam mało???? Wyrażenie zgody na przyjęcie innych uchodźców byłoby destrukcyjne dla nas Polaków i naszego kraju. Będzie to proces, którego nigdy się już nie cofnie !!!!!
Owszem można nie -lubić PiS-u, ale "Polska jest tylko Jedna" - Franek Dolas.

61


okok ~okok (Gość)18.06.2017 13:18

Oni tu przyjeżdżają z oczekiwaniami i żądaniami. Bezpieczne przeczekanie w namiotach z jedzeniem piciem i opieką medyczną wojny w ich kraju, ich nie interesuje.
Pomijam, że nie walczą za swój kraj.

51


okok ~okok (Gość)18.06.2017 13:15

Ja ich tu nie chcę. Wolę uniknąć sytuacji, kiedy będę musiał nadstawić im drugi policzek, jak ten pierwszy mi zmasakrują.
To Niemcy ich zaprosili do siebie.

31


iko ~iko (Gość)17.06.2017 22:57

Poniżej link czym wpuszczenie "uchodźców" może się skończyć

30


Siara ~Siara (Gość)16.06.2017 08:45

UE może nam naskoczyć :)

206


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat