Posłanka Nowoczesnej spotkała się z piotrkowianami

ePiotrkow Sobota, 17 lutego 201877 9270
Przyjechała do nas z Torunia, pociągiem. W Piotrkowie Trybunalskim była po raz pierwszy. Mówiła o prawach kobiet. W sobotę w hotelu Mercure posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus spotkała się z piotrkowianami.

Ładuję galerię...

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Debatę o prawach kobiet Scheuring-Wielgus rozpoczęła od przypomnienia, że właśnie w 2018 roku mija setna rocznica wywalczenia praw wyborczych przez kobiety w Polsce. - Już w grudniu 2017 roku wpadłyśmy z posłankami Nowoczesnej na pomysł, aby wysłać do marszałka Sejmu projekt ustawy ustanawiającej 2018 rokiem wywalczenia praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Bo to nie było tak, że te prawa po prostu kobietom dano. Przez wiele lat walczyły na ulicach, by te prawa zdobyć. Udało się. Oczywiście było trochę dyskusji podczas komisji odnośnie tekstu ustawy, ale ostatecznie została ona przegłosowana, ponad podziałami.  Bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza, że udało się to zrobić ponadpolitycznie, co w tym Sejmie bardzo rzadko się zdarza – mówiła posłanka.

 

Dalej Scheuring-Wielgus mówiła o tym, kiedy i dlaczego posłanki Nowoczesnej postanowiły upomnieć się o prawa polskich kobiet: - Dwa lata temu w parlamencie odbyło się bardzo fajne spotkanie zorganizowane przez kobiece środowisko obywatelskie. Dotyczyło tego, jak posłowie i posłanki powinni rozmawiać z środowiskami obywatelskimi na temat praw kobiet, jak uniknąć kłótni, jak pozbyć się opinii, że posłowie i posłanki nic w tej sprawie nie robią. Było to bardzo inspirujące. W spotkaniu uczestniczyło ok. 130 osób z najróżniejszych środowisk. Opracowaliśmy kilka celów, przede wszystkim będziemy składały projekty ustaw ważnych dla kobiet, nawet mając świadomość, że one nie zostaną uchwalone w tej kadencji Sejmu. Zawsze jednak trzeba mieć nadzieję, że może się uda, że rozwinie się dyskusja. Zapadła decyzja, że założymy parlamentarny zespół do spraw równości i sprawiedliwości społecznej, który zajmuje się głównie debatą na temat praw kobiet, ale też wdrażaniem ustaw. Efekt? Złożona została m.in. ustawa o alimentach. Została odrzucona, ale w każdej chwili można ją złożyć jeszcze raz, jest gotowa. To ważne, by pracować nad ustawami, by gdy nadarzy się możliwość, mieć gotowce.

 

Wśród uczestników spotkania z Joanną Scheuring-Wielgus dostrzegliśmy byłego posła SLD Artura Ostrowskiego oraz radnych Piotrkowa – Marlenę Wężyk-Głowacką, Szymona Miazka i Krystynę Czechowską. 


Zainteresował temat?

6

32


Komentarze (77)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyl sowizdrzał ~dyl sowizdrzał (Gość)18.02.2018 18:51

Pani Joanno pozdrawiam miło, że Pani odwiedziła ten ciemny gród, gród edków, michałów i im podobnych indywiduów.

528


Exploit Exploitranga18.02.2018 15:50

Coś dla panów Michała i Edzia... A co do Biblii to proszę bardzo przeczytać od wersetu 27 http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

15727150_913004575503484_2987807277196841202_n.jpg

35


loko ~loko (Gość)19.02.2018 20:47

Nie widzę na zdjęciach tego kandydata co startował z list tejże parti, a obiecywał wyrzucać gołymi rękoma z sejmu ...

20


tatata ~tatata (Gość)19.02.2018 12:42

POkrzywdzone? a dlaczego do pracy w biurze, urzędzie jak kandydaci maja takie samo wykształcenie i doświadczenie to ZAWSZE prace dostanie kobieta nie facet? i kto tu jest pokrzywdzony?

52


qwerty11 ~qwerty11 (Gość)19.02.2018 12:58

Czy te oczy mogą kłamać ?..... Ta Pani ośmiesza to o co walczymy.

73


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga18.02.2018 14:45

Szkoda, że nie ma szerszego ujęcia publiki na załączonych zdjęciach.
Jaka była frekwencja na spotkaniu, ktoś wie ?

101


Agata85 ~Agata85 (Gość)18.02.2018 08:33

Wiecie co mnie najbardziej boli, jako kobietę... Że w dzisiejszych czasach takich wybitnie "oświeconych" pustych bab, bo inaczej ich nie można nazwa, jest coraz więcej. Klasyczne pojęcie feminizmu zostało sprowadzone do rynsztoka. Kiedyś kobiety faktycznie o coś walczyły...Teraz wykrzykiwanie przez pseudocelebrytki idiotycznych haseł na ulicach jest po prostu żenujące. Zresztą nie tylko to- coraz częściej mam wrażenie, że z mężczyzn robi się nie wiadomo jakich ciemiężycieli kobiet, A prawda jest taka, ze w dzisiejszych czasach wiele kobiet to egoistki, prostaczki, lecące tylko i wyłącznie na kasę wymalowane niunie, które myślą, że są pępkiem świata... Nawet wśród moich znajomych jest takich osób coraz więcej. Jest to strasznie przykre, ale potem nie dziwmy się też facetom, że wiele takich kobiet traktują oni tylko pod kątem "w sam raz na raz". Inteligentny facet nigdy się z kimś takim nie zwiąże na stałe. Pozdrawiam

426


jandzan ~jandzan (Gość)18.02.2018 18:22

Jak ta kobieta nie wstydzi się pokazywać publicznie. Jak to się dzieje, że ludzie przychodzą robić jej publikę. I nie chodzi mi o Jej poglądy! Jej wypowiedzi świadczą o ograniczonej wyobraźni i inteligencji, nie mówiąc o znikomej wiedzy powszechnej czy historycznej. Nowoczesna stawia na agresję i cwaniactwo, oraz na chorą ambicję ludzi którzy dla kariery zrobią wszystko. Dosłownie wszystko, bez skrupułów. Kto tego nie widzi, ten jest politycznym analfabetą. Inaczej rzecz ujmując Nowoczesna to nowotwór demokracji. Taki tworek, który by istnieć musi głośno krzyczeć, byle co byle głośno. Ale z drugiej strony istnienie tego dziadostwa dowodzi, że demokracja w Polsce ma się całkiem dobrze.

197


zdziwiony ~zdziwiony (Gość)18.02.2018 20:18

Widziałem kiedyś przypadkiem panią Wielgus w Toruniu. Zrobiła na mnie wrażenie osoby nieszczęśliwej , która za chwilę poprosi mnie o dwa złote. Jakież był moje zdumienie gdy odkryłem ,że to pani poseł. No cóż demokracja ma swoje prawa.

54


michal ~michal (Gość)17.02.2018 20:03

w Bibli jest ze to kobieta ma sie podporządkować facetowi a facet Bogu, a nie ze kobita robi co chce, zalacza jej sie hipergamia i facet staje sie koniem do roboty by ona miala wygodne i zycie na poziomie. won!!!!

1718


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat