Posezonowe promocje – szansa na tani klimatyzator przenośny

Kraj Wtorek, 22 września 20200 675
Koniec lata to z jednej strony ostatnie upalne dni, z drugiej strony trwające często posezonowe przeceny wielu sprzętów. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzatorów i innych mobilnych urządzeń chłodniczych. Niektóre wentylatory, klimatory oraz klimatyzatory przenośne dostępne są po sezonie nawet 20-30 % taniej. Czy warto więc skorzystać z promocji. Jaki sprzęt opłaca się kupić?

 

Posezonowe promocje – co opłaca się kupić?

 

Klimatyzatory przenośne to urządzenia, które kompleksowo potrafią schłodzić powierzchnie nawet 40 m2 w kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Ich popularność latem jest zatem w pełni zrozumiała. Ceny klimatyzatorów przenośnych w szczycie sezonu zaczynają się od 1200 zł i sięgają ok. 3 tysięcy złotych (w zależności od modelu, wydajności chłodzenia i oferowanych funkcji). Przełom lata i jesieni wiąże się często z obniżkami cen sprzętów, które znajdziemy taniej o 200-300, a czasem nawet 500 zł. Aktualne zestawienie klimatyzatorów przenośnych sprawdzisz na https://ranking-klimatyzatorow.pl/

 

Klimatory, zwane również klimatyzerami lub klimatyzatorami ewaporacyjnymi, są to urządzenia dostępne w cenie od kilkuset do 1000 złotych. Niska cena przekłada się na nieporównywalnie mniejszą moc chłodniczą, odczuwalną jedynie w najbliższym otoczeniu. Tu również możemy znaleźć modele o co najmniej o 100-200 złotych tańsze aniżeli latem.

Wentylatory, nazywane także wiatrakami, to najtańsze spośród omawianych urządzeń. Ceny najmniejszych urządzeń o mocy np. 5W zaczynają się od kilkunastu złotych. Za droższe modele (np. 40 czy 60-watowe) zapłacić musimy już 100-200, a czasem nawet 300 złotych. Obecnie niektóre modele oferowane są 20, 50, a nawet 100 złotych taniej. 

Czy warto skorzystać z obecnych promocji? To zależy, jakie mamy potrzeby.

 

Klimatyzator przenośny, klimator czy wiatrak – co wybrać?

 

Każde z opisywanych urządzeń chłodniczych ma nieco inną charakterystykę. Dlatego też sprawdzą się one w różnych sytuacjach.

Klimatyzator przenośny
nie tylko obniży temperaturę otoczenia, ale też utrzyma pożądane przez nas wartości. Urządzenie zrobi to wyjątkowo szybko i skutecznie. Moc klimatyzatorów przenośnych to często 2,5-3, a nawet 4 kW. Przekłada się to odpowiednio na 30-35, a nawet 45 m2 powierzchni użytkowej. Więcej o tym jak dobrać moc klimatyzatora do powierzchni przeczytać można w artykule https://ranking-klimatyzatorow.pl/klimatyzator-do-mieszkania-jaki-wybrac/.


Klimatyzator przenośny Fersk Vind, materiały Fersk.pl

Schemat chłodzenia klimatyzatora oparty jest o współdziałanie parownika, który odbiera ciepło z otoczenia, czynnika chłodzącego, który ochładza powietrze oraz skraplacza, który gromadzi ciepło. Zimne powietrze wydmuchiwane jest z powrotem do otoczenia. Ciepłe zaś zbiera się w skraplaczu, by następnie za pośrednictwem rury wyrzutowej wydostać się poza budynek. 

 

Co więcej, wiele klimatyzatorów przenośnych posiada również funkcję ogrzewania pomieszczeń. Jak to działa? Odwrócenie układu chłodniczego za pomocą zaworu czterodrogowego sprawia, że parownik pełni wówczas funkcję skraplacza, gromadząc ciepło. Przykładowe klimatyzatory z funkcją grzewczą (urządzenia 4w1) to chociażby Fral Supercool FSC14.1 czy Fersk Vind, opisany szczegółowo w recenzji https://ranking-klimatyzatorow.pl/klimatyzator-przenosny-fersk-vind/.

 

Klimator

 

Podstawowym elementem odróżniającym klimatory od klimatyzatorów jest sposób chłodzenia. W przypadku klimatorów odbywa się ono za pomocą wody lub kostek lodu, które tworzą przyjemną, chłodną mgiełkę. Niestety, ze względu na niską moc (z reguły kilkadziesiąt watów) schłodzone powietrze odczuwalne jest jedynie w pobliżu urządzenia. Klimator nie będzie też w stanie obniżyć temperatury do pożądanej wartości, a jedynie o ok. 1 stopień Celsjusza. Należy pamiętać również o skutku ubocznym w postaci niekontrolowanego wzrostu wilgotności.

 

Wentylator

Wentylator Quilive, materiały własne ranking-klimatyzatorów.pl


Najtańsze i najprostsze spośród prezentowanych urządzeń. Wentylatory nie obniżają fizycznie temperatury, jednak generując mocny strumień powietrza, przyjemnie ochładzają użytkowników. Ich główną zaletą jest prosta konstrukcja, niska cena i brak skutków ubocznych. Minusem z kolei będzie jedyne iluzoryczne obniżenie temperatury i ryzyko przeziębienia w przypadku długotrwałego przebywania obok.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat