Poseł zaprosił na obchody 3 Maja i zaapelował do samorządowców

ePiotrkow Wtorek, 28 kwietnia 202078 3027
Piotrkowski poseł PiS Grzegorz Lorek zaprosił prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starostę Piotra Wojtysiaka na symboliczne obchody uchwalenia konstytucji 3 Maja. Zrobił to za pośrednictwem mediów we wtorek podczas briefingu prasowego.

- Obchody jak zwykle rozpoczną się o 10:00 mszą świętą za ojczyznę (w kościele o. Bernardynów). Po nabożeństwie wyjdziemy bez przemówień, pocztów sztandarowych, orkiestry, asysty kompanii honorowej w odległości 3 metrów, samotnie i złożymy wiązanki. Tych wszystkich, którzy chcą tu być pojedynczo także zapraszam na tę symboliczną uroczystość - mówił do dziennikarzy.

 

Poseł Lorek zaapelował ponadto do samorządowców ziemi piotrkowskiej i bełchatowskiej o przekazanie danych z rejestru wyborców do Poczty Polskiej.  - Polityka, a raczej politykierstwo, które polegałoby na kwestionowaniu przez poszczególne samorządy obowiązujących ustaw, albo decyzji Prezesa Rady Ministrów, byłoby nawiązaniem do niechlubnych tradycji "liberum veto", a w konsekwencji mogłoby utrudnić przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie. W polskim porządku prawnym od oceny zgodności ustaw w konstytucją powołany jest Trybunał Konstytucyjny, a nie poszczególni wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast - czytamy w piśmie parlamentarzysty.

 

 


Zainteresował temat?

1

9


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)29.04.2020 11:48

Pan Lorek apeluje, a tymczasem polscy biskupi występują przeciw Kaczyńskiemu.
Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski apeluje do odpowiedzialnych za Polskę o to, "aby w dialogu między stronami poszukiwać takich rozwiązań, które nie budziłyby wątpliwości prawnych i podejrzenia nie tylko o naruszenie obowiązującego ładu konstytucyjnego, ale i przyjętych w demokratycznym społeczeństwie zasad wolnych i uczciwych wyborów".
Panie Lorek, o co w tym może chodzić? Że nie ma demokracji, że nie szanujecie polskiej konstytucji, że "wybory" będą wyborami tylko z nazwy?

20


gość ~gość (Gość)29.04.2020 18:29

A co Poseł powie w sprawie budowy S12?

10


Lohrek pomyśl czasem ~Lohrek pomyśl czasem (Gość)29.04.2020 13:18

Bezmyślnie roznosi te kłamstwa prezesa. Póżniej powie: Ja tylko wykonywałem rozkazy.

30


gość ~gość (Gość)29.04.2020 12:57

Towarzyszu Lorek od kiedy jestes pan gospodarzem Piotrkowa

20


dzikun ~dzikun (Gość)29.04.2020 00:40

Jak patrzę na zdjęcie, to widzę maskaradę jakąś, a nie organizatora święta narodowego. Panie Prezydencie Chojniak, czy podniesie Pan tą rękawiczkę? Przecież to Pan zawsze był organizatorem tego wielkiego Święta Narodowego.

51


witek ~witek (Gość)28.04.2020 15:00

rażące błędy edycyjne, nigdy nie zostawia się pojedynczych znaków typu i,w,u, z itd na końcu linijki ! Tekst nie jest wyjustowany. Panie naucz się pan jak powinien wyglądać tekst ! Bo to jest żenada !

112


mohito ~mohito (Gość)28.04.2020 13:13

Ale komedia, pisslamowi przypomniała się jakaś konstytucja i jej rocznicę będą celebrować. Hipokryzja to w ich przypadku to komplement.

195


fantasmagorie Lohrka ~fantasmagorie Lohrka (Gość)29.04.2020 09:13

W napisanej dla Biura Analiz Sejmowych ekspertyzie Bernaczyk zaznaczył, że "w obowiązującym porządku prawnym (według stanu na 25 kwietnia 2020 r.)" nie istnieje możliwość udostępnienia Poczcie Polskiej "danych ze spisu wyborców" na podstawie art. 99 tzw. ustawy antycovidowej.
Konstytucjonalista podkreślił, że "ewentualne udostępnienie danych osobowych wyborców rodziłoby potencjalne ryzyko karnoprawne dla personelu odpowiedzialnego za prowadzenie spisu wyborców", a także "odpowiedzialność cywilną jednostek samorządu terytorialnego z tytułu bezprawnego udostępnienia danych osobowych".

31


antys ~antys (Gość)29.04.2020 08:43

Jak wybraliście tak macie .Geniusz pisowski kolejny.

31


gość ~gość (Gość)28.04.2020 16:13

Panie Lorek nie jestes gospodarzem Piotrkowa i zapraszasz na uroczystosci jaki prawem to Pan Prezydent Cojniak jest Prezydentem Piotrkowa przyzwojtosci posle Lorek

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat