Poseł PiS: Zostajemy w Unii, ale nie na kolanach

ePiotrkow Środa, 15 marca 201789 6220
Po szczycie w Brukseli pojawiły się pogłoski, że obecny rząd będzie chciał wyprowadzić Polskę ze struktur unijnych. Posłowie PiS zaprzeczają.

Szczyt, na którym nowym-starym przewodniczącym Rady Europejskiej został były premier Donald Tusk według jednych zakończył się klęską, a według drugich moralnym zwycięstwem polskiego rządu. Zaraz po jego zakończeniu przedstawiciele opozycji zaczęli wyrażać obawy, że teraz czeka nas wyjście z Unii. Pierwszy te informacje zdementował prezes partii rządzącej. We wtorek jego słowa powtórzył poseł z naszego okręgu wyborczego Robert Telus. - Nie wiem czemu w ogóle służy powtarzanie, że my chcemy opuścić struktury - mówił w radiowym Maglu. - To spekulacje opozycji. My w Unii być chcemy i będziemy, ale nie jak to było w czasach poprzednich rządów, na kolanach. Polska ma być podmiotem, z którym każdy się liczy. Chcemy tę wspólnotę tworzyć, a nie być pomijani i traktowani jak ktoś gorszy. Będziemy w Unii walczyć o nasze sprawy, a nie z niej wychodzić.


Czy euroentuzjaści poczuli się uspokojeni, a eurosceptycy choć w minimalnym stopniu usatysfakcjonowani?


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

konkretny ~konkretny (Gość)15.03.2017 18:43

Najwyższa pora była, aby powiedzieć Niemcom nie dla takiej unii. W polityce potrzebna jest wizja, potrzebni są mężowie stanu tacy jak Kaczyński, a nie skamlający o posady unijne pariasi.

1017


Pan_kolega ~Pan_kolega (Gość)16.03.2017 15:26

O ja ciee

00


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)16.03.2017 12:35

Krystyna Pawłowicz spotkała się w środę z mieszkańcami Wyszkowa w lokalnej bibliotece. Posłanka PiS opowiadała m.in, jak to "lewackie media nie śpią", a Platforma Obywatelska ufundowała groźne dla dzieci orliki = oczekuje że plebs pisowy nie będzie korzystał z Orlików jak i ich dzieci bo to lewacki spadek po peło!

40


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)16.03.2017 09:45

Polska nie pozwoli wypchać się z UNII, Załatwi wam to KACZOR, który poszedł na wojnę z 27 krajami Unijnymi, a pis była przeciwna wstąpieniu do Unii( fakt) = a dlaczego Polskę chcą się pozbyć z UNII-zastosujmy logikę?. My w Unii być chcemy i będziemy, ale nie jak to było w czasach poprzednich rządów, na kolanach. Polska ma być podmiotem, z którym każdy się liczy. Chcemy tę wspólnotę tworzyć, a nie być pomijani i traktowani jak ktoś gorszy. Będziemy w Unii walczyć o nasze sprawy, a nie z niej wychodzić. = CZYLI O TYM CO SIĘ DZIEJE W UNII W POLSCE CZY GDZIEKOLWIEK NA ŚWIECIE TEŻ DECYDUJE KACZOR hahaha Czyli o wszystkim decyduje Pis,czyli Kaczor pod nazwą Polska, a reszta nie ma nic do gadania?

52


Manolo ~Manolo (Gość)16.03.2017 09:10

wielu krytykuje Unię zwłaszcza młodzi. Unia ma swoje wady ale zapominacie o jednym - o historii. Dzięki Unii i Nato nie było w Europie wojny od II wojny światowej. Po to została powołana Unia i Nato aby kraje europejskie nie walczyły ze sobą a współpracowały. Przed 1 i 2 wojną światową kraje konkurowały aż doszło do tragedii w której zginęły miliony. Chcecie powtórki?

110


zorientowany ~zorientowany (Gość)15.03.2017 13:53

Unia niepodległych państw - tak, unia urzędników brukselskich pod niemiecką kuratelą - nie. Brawo PiS, tak trzymać.

821


obserwator ~obserwator (Gość)15.03.2017 06:24

ale jak UE będzie mieć inne zdanie niż PIS, to rząd zabierze swoje zabawki i pójdzie na inne podwórko?

206


97-300 97-300ranga16.03.2017 09:12

"~konkretny " Widzisz,gdybyś nie skomentował tego artykułu to nigdy nie dowiedział byś się jak dużo imbecyli korzysta z internetu. Pozdro.

48


luzik luzikranga15.03.2017 11:21

No, nie na kolanach, za to w czarnej d.....e.

157


bryyyy ~bryyyy (Gość)15.03.2017 21:18

Unia tak, ale gospodarcza, nie zaistnieje w Europie żaden twór na bazie USA, ponieważ będzie to coś sztucznego i nienaturalnego. Zbyt duże różnice kulturowo- historyczne nie przetrwają próby czasu. Poza tym i tak każde państwo prowadzi własną politykę, niezależną od UE w ramach interesu własnego kraju np: nord stream, imigranci.....

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat