Poseł Lorek apeluje do posłów ziemi piotrkowskiej o głosowanie za Krajowym Planem Odbudowy

Strefa FM Poniedziałek, 03 maja 202145 2172
We wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Grzegorz Lorek, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, wzywa pozostałych posłów ziemi piotrkowskiej, aby opowiedzieli się za Krajowym Planem Odbudowy.
fot. pakwi

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Grzegorz Lorek powiedział:

Za 30 godzin będziemy mieć głosowanie, które zaważy na naszej przyszłości. Żeby region piotrkowski, Piotrków Trybunalski i województwo łódzkie mogły się rozwijać, potrzebujemy południowej obwodnicy Piotrkowa, drogi ekspresowej S12, obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego oraz tunelu średnicowego w Łodzi. Dlatego potrzebne nam są pieniądze unijne. Kiedy Polacy zdecydowali o wejściu do Unii Europejskiej, podjęli decyzję o obowiązkach, które z tego płyną. Tak jak płacimy podatki, tak dalej w UE będziemy. Jeżeli nie weźmiemy pieniędzy, to wszystkie obowiązki po stronie państwa Polskiego i tak będą wypełniane. Jeżeli komuś się wydaje, że to utrata suwerenności, to ja odpowiadam - ta decyzja była podjęta wiele lat temu, a teraz są tego konsekwencje. Wzywam wszystkich posłów ziemi piotrkowskiej do głosowania za tym dokumentem. Jest on bardzo ważny, ponieważ bez pieniędzy nie będzie rozwoju regionu i naszej ojczyzny. Tak jak kiedyś była to konstytucja 3 Maja, tak teraz mamy Nowy Ład i dokumenty, które są ważne dla suwerenności. Nikt z biednym się nie liczy. Żeby był postęp i nowe miejsca pracy, potrzebne są pieniądze i o tym wszyscy dobrze wiemy. Dlatego tak bardzo istotnym jest to, aby to głosowanie spowodowało, że 770 miliardów było wzięte i zagospodarowane także w naszym regionie.

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE.


Zainteresował temat?

3

10


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)03.05.2021 13:38

Niech da ze swoich, przecież dużo zarabia

124


ada ~ada (Gość)03.05.2021 13:26

I bedzie s-12 w następnym planie za 10 lat.

84


słowacki ~słowacki (Gość)03.05.2021 13:12

Ooo i znów pojawiła się S12 (prawie natychmiast), czyli żarcik poselski.

94


Gość23 ~Gość23 (Gość)03.05.2021 12:50

Jeszcze czego.

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat