Poseł Lorek apeluje do posłów ziemi piotrkowskiej o głosowanie za Krajowym Planem Odbudowy

Strefa FM Poniedziałek, 03 maja 202145 2058
We wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Grzegorz Lorek, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, wzywa pozostałych posłów ziemi piotrkowskiej, aby opowiedzieli się za Krajowym Planem Odbudowy.
fot. pakwi

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Grzegorz Lorek powiedział:

Za 30 godzin będziemy mieć głosowanie, które zaważy na naszej przyszłości. Żeby region piotrkowski, Piotrków Trybunalski i województwo łódzkie mogły się rozwijać, potrzebujemy południowej obwodnicy Piotrkowa, drogi ekspresowej S12, obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego oraz tunelu średnicowego w Łodzi. Dlatego potrzebne nam są pieniądze unijne. Kiedy Polacy zdecydowali o wejściu do Unii Europejskiej, podjęli decyzję o obowiązkach, które z tego płyną. Tak jak płacimy podatki, tak dalej w UE będziemy. Jeżeli nie weźmiemy pieniędzy, to wszystkie obowiązki po stronie państwa Polskiego i tak będą wypełniane. Jeżeli komuś się wydaje, że to utrata suwerenności, to ja odpowiadam - ta decyzja była podjęta wiele lat temu, a teraz są tego konsekwencje. Wzywam wszystkich posłów ziemi piotrkowskiej do głosowania za tym dokumentem. Jest on bardzo ważny, ponieważ bez pieniędzy nie będzie rozwoju regionu i naszej ojczyzny. Tak jak kiedyś była to konstytucja 3 Maja, tak teraz mamy Nowy Ład i dokumenty, które są ważne dla suwerenności. Nikt z biednym się nie liczy. Żeby był postęp i nowe miejsca pracy, potrzebne są pieniądze i o tym wszyscy dobrze wiemy. Dlatego tak bardzo istotnym jest to, aby to głosowanie spowodowało, że 770 miliardów było wzięte i zagospodarowane także w naszym regionie.

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE.


Zainteresował temat?

3

10


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

AntyPIS ~AntyPIS (Gość)04.05.2021 10:26

Pisiaki wiedzą, że usankcjonowane prawnie łapownictwo w postaci 500+ i dodatkowych emerytur dla biednych starszych ludzi w postaci 13-tej i 14-tej emerytury da im zawsze wejście do Sejmu. W 2020 r. deficyt budżetowy wzrósł do 160 mld złotych! To jest tak - jakbyś człowieku zarabiał rocznie np. 30 tys. złotych a ktoś na ciebie wziąłby kredyt 12 tys. i ty nie widziałbyś tych pieniędzy. Za rok 2021 nie sprawdzam jeszcze bo nie chcę sobie szarpać nerw. I jak widzę takiego posła, który szerzy politykę dalszego zadłużania się Polski to przestaję rozumieć ekonomię. Przecież żaden bank nie pożyczyłby pieniędzy, jeżeli nie będzie zabezpieczenia. Czym oni zabezpieczają te długi? Lasami państwowymi, ziemią, naszą ciężką pracą i podatkami na poziomie 100%? Ile potrwa ten cyrk? Skończymy jak Grecja. Tylko oni mają ciepły klimat. My w Polsce mamy prawdziwą zimę. A mówiono, że Gierek zadłużył Polskę. Tylko z Gierka to powstało masę zakładów i dróg z KGHM na czele! Co dokonały te p-osły? Co pozostawią po sobie. Odpowiem - spaloną ziemię, pot, krew i łzy.

62


E7eue ~E7eue (Gość)04.05.2021 11:41

Ja jestem przeciwny. Jeśli ktoś nie potrafi poradzić sobie w tych warunkach to znaczy, że się do polityki nie nadaje

10


Kazik ~Kazik (Gość)04.05.2021 07:02

Dla Polski lepszym rozwiązaniem jest opuszczenie UE a pisiory za wszelką cenę chcą dalej kraj zadłużać.
Było nie rujnować gospodarki od samego okrągłego stołu i szczególnie teraz lipną pandemią.
Poseł Lorek jak chce inwestować to niech to robi z własnej kieszeni a nie na kredyt i kto to kiedy odda.
Kredyt od Brukseli to nic innego jak utrata suwerenności. Wcześniej głosowaliśmy z rodziną na PIS ale nigdy więcej
patrząc na to jak ten rzęd gnębi społeczeństwo i jest antypolski

66


Jarosław ~Jarosław (Gość)03.05.2021 12:42

Tak się zastanawiam czy nie lepiej dla Nas było by podziękować za ten ogólny kredycik i opuścić tą farsę jaką stała siłę Unia Europejska.Te pieniądze o których tyle mowa z nieba się nie biorą zapłacimy za to My wszyscy jeszcze z nawiązką.

195


JPDO ~JPDO (Gość)03.05.2021 16:03

To się nagadał poseł Lorek z mównicy sejmowej.
W 2019 jeden raz.
W 2020 już osiem razy.
W 2021 - szok - jedenaście razy.
A czego dotyczyły te słowa? Bzdur.
Jedno z wystąpień 23.07.2020
Lorek:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Obchodzimy dzisiaj święto Policji państwowej. Chciałem poprosić Wysoką Izbę o powstanie i minutę ciszy, o uczczenie pamięci funkcjonariuszy poległych w okresie II wojny światowej, zamordowanych w łagrach sowieckich.
(Zebrani wstają, chwila ciszy)
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
(Posłowie: ...a światłość wiekuista niechaj im świeci.)
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
(Posłowie: ...a światłość wiekuista niechaj im świeci.)
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
(Posłowie: ...a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.)
Dziękuję.
A 25-02-2021
Lorek kolejną datę omawia:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Nieco ponad tydzień temu minęła rocznica utworzenia Armii Krajowej. Dzień 14 lutego 1942 r. zupełnie niesłusznie zostaje w cieniu innych spektakularnych wydarzeń naszej najnowszej historii. Nazwa Armia Krajowa i skrót AK są wszak synonimami oporu na ziemiach polskich podczas II wojny światowej przeciwko Niemcom i Sowietom.
17-03-2021
Lorek omawia kolejną datę historyczną:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Zazwyczaj pamiętamy i obchodzimy rocznice wielkich wydarzeń, mających subiektywny wymiar wielkiej skali, zapominając o takich, które są ważne dla członków lokalnych społeczności. Pamiętamy o bohaterach z kart podręczników, pamiętamy głośne nazwiska, a umykają nam ci, którzy tworzyli historię najbliżej nas.
Dziś taką osobę przypomnę. 30 marca minie kolejna rocznica urodzin Stanisława Sojczyńskiego, twórcy i dowódcy największej organizacji niepodległościowej działającej tuż po wojnie na terenie województwa łódzkiego i kilku innych - Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
Było kilka pitu-pitu o kokeksie pracy i dalej nic. Cisza. Poseł zupełnie wycofany, schowany za parawan życia sejmowego. Nikt nie zaprasza go do żadnego radia o telewizji nie wspomnę. To jest zmarnowany głos wyborczy. Nigdy więcej PIS.
PIS namawia na dalsze zadłużanie Polski. Bo nie mówią tego wprost ale ten plan składa się właśnie w jednej części z długu bankowego. Tylko nikt nie mówi ile będzie nas ten dług kosztował. Czy lubicie Państwo życie na kredyt??? PIS funduje nam olbrzymie zadłużenie.

252


Po co namawiać? ~Po co namawiać? (Gość)04.05.2021 00:04

Przecież PIS już się dogadał z Lewicą. Swój swojego zawsze znajdzie.

90


Tyu ~Tyu (Gość)03.05.2021 21:16

Przestań zdrajco

73


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)03.05.2021 20:31

Mieszkańcy apelują do piratów drogowych żeby uważali na emzetki ...

14


adfs ~adfs (Gość)03.05.2021 19:37

z 8 lat temu czytałem ze masoneria dokona kryzysu na dwa etapy, epidemia, i upadek dolara, te pieniądze są znikad, a jak nadejdzie "nowy lad" taki prawdziwy, biblijny system bestii, to ponoc dadza kazdemu panstwu mozliwosc, system anulowania długow i nowa waluta cyfrowa, i przyjecie warunków systemu bestii w zamian

100


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)03.05.2021 18:22

A będzie poseł za nas płacić podatek katastralny? Bo jak nie to PASZOŁ WON! !!!!!!!!!

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat